SEO

Ücretli Tanıtım Yazısı

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca

En iyi SEO yöntemlerinin başında artık tanıtım yazıları geliyor, direkt olarak alınan (web sitesinin tüm sayfalarında görülen) bağlantılar ile web sitenizin anasayfası arama sonuçlarından kaybolabiliyor yani web siteniz Google tarafından cezalandırılıyor çünkü geçmişte en çok kullanılan SEO yöntemi direkt olarak alınan bağlantılardı ve çok iyi sonuçlar veriyordu ama artık eskisi gibi direkt bağlantıların pek yararlı olduğu söylenemez.

Ücretli tanıtım yazısı, kaliteli tanıtım yazısı

Herkesin kullandığı yöntem web sitesinin tüm sayfalarından alınan bağlantılardı tabi bu şekilde çoğul hareketler Google’yi harekete geçiriyor ve algoritma değişikliğine götürüyor (Bu yüzden bir çok SEO uzmanı yöntemini bloglarında anlatmıyor, basit, yüzeysel anlatımlar yaparak geçiştiriyor). Bu değişim sonucu fazla ve dengesiz bir biçimde alınan bağlantılar web sitesini filtreye sokmaya başladı bir çok kişi bu yüzden mağdur oldu.

SEO çalışmalarını birey yada firmalara yaptırdıkları için nerelerde ne yapıldığı bilmeyen web sitesi sahiplerinin web sitelerine ne olduğu hakkında bilgileri yoktu bunun içinde ekstra ücret ödeyerek parayla yaptırdıkları şeyleri parayla geri aldırmaya başladılar…

Botlarla yada manuel olarak konulara yapılan yorumlar, forumlardan alınan profil backlinkler bunların bir çoğu artık web sitesine zarar veriyor çünkü Google artık her bağlantıyı eskisi gibi umursamıyor, her bağlantı eskisi gibi yararlı değil.

Daha önce reklamın iyisi, kötüsü olmaz mantığı vardı yani her bağlantı yararlıydı, şimdi ise algoritma değişikliği ile bağlantılar yararlı, zararlı, işe yaramaz sınıflarına girmeye başladı bu yüzden bağlantı aldığınız web sitelerine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Ücretsiz tanıtımınızı yapacağınız web siteleri mevcut ama o siteleri herkes kullanıp çöplüğe çevirdiği için sitenin kalitesi ister, istemez diğer sitelere nazaran düşük oluyor bu yüzden özgün web sitelerinden alacacağınız Ücretli Tanıtım Yazıları ile web sitenizi arama sonuçlarında yükseltebilirsiniz.

10 Çöplük sınıfındaki siteden alacağınız tanıtım yazısı yerine, 1 özgün, kaliteli siteden almanız daha mantıklı ve işe yarar olacaktır. Aşağıda hazırladığım basit görsele baktığınızda aslında tanıtım yazılarının Google Adwords yeniden pazarlama örneği olduğunu kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Ücretli tanıtım yazısı, kaliteli tanıtım yazısı

Üstelik kaliteli sitelerden alacağınız tanıtım yazılarında ceza alma riski çok azdır bu yüzden tercihlerinizi kaliteli web sitelerinden alacağınız tanıtım yazılarından yana kullanmanız vereceğiniz en doğru karar olacaktır.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

2 Yorum var.

    • Hesabınızın sildiyseniz instagram bunun tekrar açılmayacağını ve geri dönüşünü olmayan bir işlem olduğunu söylüyor.

      İnstagramdaki uyarı: Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.