SEO Wordpress

SEO Uyumlu WordPress Teması

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca

Bazı SEO firmaları kolay yoldan backlink alabilmek için wordpress temaları yapıp dağıtırken, bazıları da sadece isim duyurabilmek için bu işe kalkışıyor.

Sadece isim duyurabilmek için SEO uyumlu wordpress teması yapanlar temaya ekledikleri linkleri şifresiz bir şekilde ekliyorlar, şifresiz ve gizli olmadığı için herkes kolay bir şekilde kaldırabiliyor. Bazıları da sitelerden link alabilmek için temanın kodlarını şifreliyor, şifreli kodların içerisine de bir çok bağlantı ekliyor tabi şifreli olduğu için bu bağlantıları standart bilgiye sahip arkadaşlar hiçbir şekilde kaldıramıyor.

Bir çoğunda bağlantılar gizli olarak veriliyor, kaynak kodlarına baktığınızda dahi göremeyeceğiniz bağlantı ekleme yöntemleri var. Temayı kurduktan sonra sitenin Anasayfasında kaynak kodlarına bakıldığında görünmeyen bağlantılar var bu yüzden SEO uyumlu wordpress teması diye nette dolaşan temaları kullanarak bu insanların oyunlarına gelmeyiniz. Oyununa gelmeyiniz dediğim nokta gizli bağlantılar ve şifreli kodlar ile alakalı bir durum. Çünkü şifreli kodlar içerisindeki fonksyonlar ile sonradan da link ekleyebiliyorlar, sitenize makale ekleyip geri tarihe zamanlayabiliyorlar.

%100 SEO uyumlu wordpress teması yapmaya kafa basıyorsa, neden bu temayı dağıtıyorlar yada kendileri kullanmıyorlar kimse bunu düşünmüyor, gerçekten söyledikleri gibi %100 bir uyum söz konusu olsa yaptıkları işlerde yada kendi sitelerinde kullanırlardı.

En önemlisi bu temalar İnternet’te bir çok kişinin elinden geçebiliyor yani buda demek oluyor ki temaların içine istedikleri bir çok şeyi koyabilirler, bir çok insan da bunun farkına varmaz kullanır.

Sonrasında ya web sitesi hacklenir, ya web sitesinden bir sürü makale yayınlanır…

İş yapacaksanız Themeforest.net’te bir sürü tema mevcut, istediğiniz her türde her sektör için temalar var. 40, 50 $ gibi bir ücreti bir kere ödeyip temaya sahip olabiliyorsunuz. Bu ücreti vermemek için nette dağıtılan bedava temalara fazla rağbet etmeyin özellikle Türkçe sitelerden tema indirirken 50 kez düşünün…

Sadece SEO uyumlu bir tema ile bu iş olsaydı, o zaman millet backlink, tanıtım yazısı bilmem ne diye emek ve para harcamazdı.

“SEO uyumlu wordpress tema” başlığı internet denizine sallanmış bir oltanın ucundaki tatlı ve hayır denemeyecek bir yemdir, bu yüzden millet yana, yakına arıyor. Balık tutmak istiyorsanızda balıkların sevdiği yemleri kulanmalısınız. Ustalarda işi bildikleri için bu yemle ava çıkıyorlar. Az iş, çok kazanç…

SEO Sadece tema ile olmuyor, sitemin temasını 3,4 kez değiştirdiğimde ki değiştirdim bu sitemin arama sonuçlarında düşeceğine yada daha fazla yükseleceği anlamına gelmiyor. Temadan çok sitenin içeriği ve Site Dışı SEO faktörü daha etkili.

SEO Uyumlu WordPress Teması arayacağınıza, sitenizin içeriğini güçlendirin, ziyaretçilerin ihtiyacını karşılayacak bir hale getirin ve Site Dışı SEO çalışmasına önem verin.

SEO Uyumlu tema arayanın mantığı şudur sanırım; İçeriğim kalitesiz, Site Dışı SEO çalışmam yok, hiçbirşey yok sitemde ama temam kaliteli, çok garip değil mi?

Bu şuna benzer; Bir şirkette işe gireceksiniz, hiçbir şey bilmiyorsunuz ama kaliteli giyiniyorsunuz. Benim takım elbisem kaliteli demeniz ne kadar mantıksız ise beş para etmez siteler için arayacağınız SEO Uyumlu Tema da öyle olacaktır.

“SEO tema değildir” SEO sitenin içeriği ve Dış bağlantılardır.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

9 Yorum var.

 • Yazının başından ortalarına doğru inerken bu işi yapanları taşlıyor, çekemiyor gibi geldi ama sona doğru yaklaştıkça söyledikleriniz oldukça mantıklı aslında, çok çok haklısınız. İnsanların emekleri üzerinden kazanç sağlamak için kurulan bir sistem var ortada ve insanlar ister, istemez bu sistemin kölesi oluyor. Bende SEO uyumlu wordpress tema arıyordum ama yazınızı okuduktan sonra bu arayıştan vazgeçtim açıkçası 🙂

 • parayla satın aldıgın temanın ne kadar dürüst yapıldığını nerden bilecez bu kadar gizli şekilde linkler bağlantılar verilebiliyorsa ücretli satın aldığın temalarda aynı şekilde içersinde bağlantılar verilmiş olabilir. Bence en basiti Artiessterde yapacan temanı artiesteri türkçede yaparsın çok basitçe kendi temanı yaparsın içinde ne oldugunuda basitçe görürsün. Yada aman diyecen wp nin kendi bünyesindeki temalardan kullanacan.

  • Ücretsiz tema dağıtmadaki mantık artık insanların yararlanması değil, bağlantılar yerleştirerek bedava yollu backlink elde etmek, temayı satan adam zaten temadan parasını kazanıyor ve emin ol hiçbir şekilde adının çıkmasını istemez bu yüzden gizli bağlantılar koymaz. Gizli bağlantılar (w)arez ve ücretsiz dağıtılan temalarda oluyor.

 • Senin dağıttığın temada şifreli kodlar yok fakat piyasadaki bir çok temaya baktığımda kodlar şifreli oluyor yani seo uyumlu teriminden ziyade bunu kullanarak insanları aptal yerine koymaya çalışıyorlar bu da akla şunu getiriyor. “Bedava peynir sadece fare kapanında olur.”

  • Ufuk kardeşim benim aslında seo yüksek tema aramıyorum kendimi iyi bir geliştirmeye adadım bu yüzden sade ve kılasik tema arıyorum ücretsiz olması gerekir çünkü hemen hemen her tema denemem gerekiyor.
   Birde site menü sizinki gibi hareketli olmasını istiyorum başka birşey değil bulabilirsen saygı duyar teşk ederim
   Çalışmalarında başarılar dilerim kardeşim

   • WordPress’in ücretsiz tema bölümü mevcut zaten oradaki temalara bakabilirsin. https://wordpress.com/themes/ Ayrıca wordpress admin panele gir Görünüm > Temalara gir ve üstte Yeni Ekle seçeneği var ona tıkla ve temalarda arama yap. Gözüne hoş gelenleri tek tek kur, hemen hemen hepsi ücretsizdir.

 • Aslında genel mantık SEO nun temaya nasıl etki ettiği. Ya da temanın SEO ya etkisi. Hızlı açılması, H etiketlerinin doğru kullanımı, gereksiz js dosyalarının olmaması, Css kodlarında gerekli olmayan bootstrap gibi hazır css lerden temizlenmiş olması, id ve class isimlerinin Türkçe olması da sitenin özel bir tasarımı olduğu bilgisini verebiliyor. Bu özellikleri sağlayan temaları kullanılabilir. Paket olayı yok. Benim dağıttığım temada tamamen sade ve hızlı. Mantık az kod çok içerik. 2014 de html5 olması da eklenebilir. W3C standartlarına uyumlu olmasını da unutmayalım. Şart mı? Değil. Botlar standart yapıları okumayı sever ve hızlı tarar. Bu noktada artı sağlar. WordPress in etkili olmasının nedenlerinden biir de bu.