İnstagram

Geçici Olarak Engellendin

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

İnstagramda takip ve takipten bırakma limitleri var ve bu limitler oldukça kısıtlı, bu limite geldiğinizde bir kaç kişi daha takip etmek istiyorsunuz ama uygulama izin vermiyor. BU limite geldikten sonra takip et butonlarına yada takibi bırak butonuna tıklamaya devam ettiğinizde bir süre sonra İnstagram size aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

Görünüşe göre bu özelliği çok sık kullanarak kötüye kullanıyordun, bu özelliği kullanman geçiçi olarak engellendi. Topluluğumuzu korumak için bazı içerik ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.

Bu uyarıyı aldığınızda birini takip etmeye çalıştığınızda size her seferinde aynı uyarıyı verecektir, bundan kurtulmanın tek yolu 1,2 gün kimseyi takip etmeden beklemektir bu süre içerisinde takip işlemi yapmazsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Yapılan yeni güncellemelerde yazının kapak fotoğrafında gördüğünüz gibi hesabınız instagram tarafından geçici olarak engelledi uyarısı veriyor. 21.10.2019 tarihinde olacak diyor. Yani instagramdan yediğiniz engel 22.10.2019’da biteği anlamına geliyor.

Bunda yapmanız gereken tek şey hiçbir işlem yapmadan sürenin dolmasını beklemek olacaktır, ısrarla devam etmeniz sürenin uzamasına ve hesabınızın kapatılmasına kadar gidebilir.

Sürekli aynı şeye devam ettiğiniz taktirde hesabınız da kapanabilir. Kapanan hesapları da hiçbir şekilde açmıyor…

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

308 Yorum var.

 • Merhaba
  Takip engeli yedim
  3 gün oldu
  Siz bu süre içinde şifreyi değiştirin
  Ve takip etme işlemini bırakın engel kalkmış mi diyede bakmayın diyorsunuz.
  Peki bu arada paylaşım yapsam yine de sıkıntı olurmu.engelin kalkma süresini yine uzatır mı
  Yemek üzerine bir sayfam var

  • Paylaşımlardan herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum, bazen engel yediğinizde cihazıda baz alıyor ve o cihazdan açtığınız hesapların işlem yapmasınada izin vermiyor. Devamlı takip yapıp, takip bırakma işlemleri hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasına sebep olabilir.

 • Merhaba,

  Günde 300 takipçiyi engel yemeden hangi aralıklarda ve hızda yapmalıyız?

  Teşekkürler..

  • Genelde program ile yapılıyor ve program saniye aralıklarını kendisi ayarlıyor. Manuel yapıldığında ise spam yememek neredeyse mümkün değil. Sanırım 3,4 saniyede bir takip yapıyor. 20-30 olduktan sonra 5 dakika bekleyip tekrar devam ediyor.

     • Bu programlar İnstagram hesabının kapatılmasına vb sebep olur mu?

      Teşekkürler 😊

     • Düzgün bir şekilde kullanılmadığında onlarda hesabın kapanmasına sebep olabilir. Şu sıralar instagram aşırı derece bu konunun üstüne düşüyor, hesapları da kapatmaya başladı ki birçok insan hesabının kapatıldığından şikayetci.

   • Merhaba,

    Dediğiniz aralıklardan daha uzun sürede; 7-10 sn aralıklarla yaptım, gene engel yedim..

    Ne yapmalı?

    Program bu sorunu çözebilir mi?

    • Programlar çözebilir ama hesabınız bir süre spam yapacak potansiyele sahip bir hesap statüsünde şuanda yani programla da ayarı kaçırırsanız hesabınız tamamen kapanabilir. Birçok kişinin hesabı bu yüzden kapanmaktadır.

 • Instagram engelledi 1 hafta süre verdi süre bitti ama hala süre devam ediyo hiç kimseyi takip edemiyorum ve hiç kimsenin fotosunu beğenemiyorum

  • Biraz daha bekle ve bu esnada işlem yapma, muhtemelen engel kalktımı diye kontrol ettin arada haliyle engel devam ediyor. Şifreni değiştirmeyi de unutma.

 • mesaj engelı yedım bırıne mesaj gondermek ıstedıgımde uyarı gelıyor bundan nasıl kurtulabılırım??

 • İnstagram engellendim hiç bir şey paylaşamıyorum takipçilere geri dönüş yapamıyorum 2,3 gündür engel kalkınca 2 dakika sonra tekrar engellendim

  • Birkaç gün takip etmeye yada takip bırakmaya çalışmayın. Aksi halde yine engel yersiniz instagram bu işlemlerin otomatik yapıldığını algılıyor ve bu yüzden engelliyor. Engel kalkmış mı diye kontrol ettiğinizde de bu süre uzayacaktır.

 • İnstagram engellendim hiç bir şey paylaşamıyorum takipçilere geri dönüş yapamıyorum 2,3 gündür engel kalkınca 2 dakika sonra tekrar engellendim

  • Engel kalkmış mı diye kontrol etmeyin, engel kalktıktan sonra da bir süre mümkünse işlem yapmayın. Şifrenizi değiştirin instagram haricinde hiçbir uygulamaya şifrenizi girmeyin.

  • İnstagram size bir tarih vermediyse 1,2 gün bir işlem yapmayın, sonrasında da düzgün bir şekilde kullanın hesabınızı. Şifrenizi falan değiştirmeyi de unutmayın.

  • Maksimum 300 kişi, takip etme ve takip bırakma limitleri aynı yani ya 300 kişi takip edeceksin yada 300 kişiden takip bırakacaksın. Hepsini bir anda yapmaya kalkarsanda 3-5-7 ve daha fazla süre engel yiyebilirsin. Belirli zaman aralıklarında yap ve enson işlemi yaptığın saatten sonra 24 saat geçmesini bekle.

 • Hesabının bu işlemi gerçekleştirmesi geçici olarak engellendi hesabını daha fazla beğenme veya takipçi elde etmene yardımcı olan bir hizmetle paylaşmak topluluk kurallarımıza aykırıdır 19/11/28 kalkıcakmiş perşembe günü sizce perşembe günü düzeldiginde paylaşımlarıma devam edebilirmiyim

  • Engel için verilen süre tam olarak bittikten sonra doğru düzgün bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz, bu tarz şeylere devam ettiğinizde profilinizin kapanmasına kadar gidebilir bu durum. Bu yüzden dikkat edin böyle şeylere.

   • Ama ben hiç bişey yapmadım çok düzgün kullanırken bu yazı çıktı karşıma sadece çok takipten çıkardım 1 günde aralıklı 500 kişiye yakın takipten çıktım bunun için engel geldi sanırım çünki başka bişey yapmadım

    • Günlük limiti aştığınız için spam yemişsiniz. Bu yüzden böyle bir engel koymuştur. 24 saat içerisinde sadece 300 kişi takip edebilirsiniz yada takipten çıkabilirsiniz bu limiti aştığınızda ise malesef spam yiyorsunuz ve bunun için yapılabilecek birşey yok bekleyeceksiniz sorun düzelene kadar ve bu bekleme esnadında aynı işlemleri tekrar etmeyin.

     • 2019/11/28 hesabımın 1 haftalık engeli bugün kalkıcaktı acaba neden hala kalkmadı bir seferliğine beğeneyim dedim hala engel kalkmamış paylaşım engeli de kalkmamış neden yaa acaba bugün engel geldiği saatten itibarenmi düzelir

     • 28.11.2019 tarihini verdiyse engelin kalkması için 29.11.2019 tarihinde tekrar deneyin, bunun öncesinde de şifrenizi değiştirin takipçi kazanma, beğeni kazanma, takip etmeyenleri gör tarzında uygulamalar kullanmayın hiçbir şekilde.

 • Meraba, işletme hesabına tekrar geçiş yapamıyorum sınıra geldiğim yazıyor düzelmesi için bir zamanı varmıdır, farklı facebook hesapları ilede denedim faydası olmadı. Teşekkürler

  • Devamlı olarak işletme profiline geçip, sonra tekrar kişisel hesaba geçiş yapıyorsanız böyle birşeyler karşılaşabilirsiniz. Bu tarz birşeyi hiç denemediğim için bilemiyorum ne yazık ki 🙂

  • 300 kişi takip edebilirsiniz, 300 kişi takip bırakabiliriniz ve sadece bir tanesini yapabilirsiniz ya takip edeceksiniz ya tarkip bırakacaksınız ama bir kerede değil, belirli zaman aralıkları olması gerekiyor. enson kişiyi takip ettikten sonra da üzerinden tam 24 saat geçmesi gerekiyor.

   • “ kişiyi takip ettikten sonra da üzerinden tam 24 saat geçmesi gerekiyor.”

    Bu ifadenin anlamı tam nedir? Diyelim 1 günde 300 takipten sonra 1 gün ara mı vermek gerekiyor?

    Teşekkürler 😊

    • Evet, 300’üncü kişiyi 00:00’da takip ettiniz, sonraki gün 00:00’da devam etmeniz gerekiyor fakat bunu bir kerede yaparsanız yine spam yersiniz belirli zaman aralıkları olması gerekiyor. Hızlı bir şekilde yapıldığında sistem otomatik algılıyor ve spamlıyor 🙂

 • Işim gereği diyelim ınstgram mesaj kısmını bu iki üç hafta yoğun kullandım. Şimdi mesaj atamıyorum. Bu daha önce bir defa olmuştu. Tek taraflı Takip ettğim kişiye mesaj atmam birkaç saat engel gelmişti ama şimdi farklı. Sadece takip ettğim değil karşılıklı takipleştğiim ama daha önce hiç konuşmadığım arkadaşlarımla da konuşamıyorum
  24 saat oldu acaba 48 saat sonra açılır mı? Neden böyle oldu?

  • Daha önce yapmadığınız şeyleri yogun bir şekilde yaptığınızda sistem otomatik olarak algılıyor ve spamlıyor yine aynı şekilde otomatik olarak.

 • Merhaba. Ben kendi çapımda açtığım sayfaya takipçi toplamak için sık sık reklam yorumları yaptım. Engel yedim. Bende bu yüzden tanıtım oluşturdum. Fakat tanıtımıma ikiyüz üçyüz beğeni gelmesine rağmen takipçi hiç gelmedi. Neden acaba.

  • Sayfanızın içeriği, hedef kitleniz gibi bir çok kriter var reklamlarda her reklam dönüşüm alacak diye birşey yok. Görselinden tutun sayfa içeriğine kadar birçok şey çok önemli bir etkendir. Sürekli yorum yaparsanız yorumlarınız görünmez sadece siz görürsünüz.

   • Ama ben gönderilerin altına sayfama davet yorumları bırakarak günde 150-200 takipçi alıyordum. Bir kaç defa yorum engeli yedikten sonra reklam amaçlı yorum yapmayı bıraktım. Şu anda yorum engelim yok. Fakat daha önce gönderime yapılan yorum ve beğenilerden dolayı keşfete düştüm sanırım. Çünkü akşam takipçi yağmuruna tutuldu sayfam. Yine başka bir gönderiminde aynı keşfete düşmesini beklerken düşmedim. Snowban yediğim için mi düşmedim acaba. Birde yorum engelim olmadığı için reklam amaçlı yorumlarıma abartmadan devam etmemde bir sıkıntı olurmu? Son olarak takipçi alma engeli gibi bir durum söz konusu olabilir mi acaba. Başınızı ağrıttım ama sayfam boş bir sayfa değil. Sayfamın büyümesini istiyorum. Bana yol gösterirseniz çok ama çok sevinirim.

    • Takipçi alımında engelleme gibi bir durum söz konusu değil. Bir anda aşırı derece bir takipçi alıyor olamazsınız mesela birden 100 bin yada 1 milyon gibi düşünün. Spam yediğinizde gönderileriniz etiketlerde ve keşfette görünmüyor. Etiketlerde sadece siz görebiliyorsunuz. Hangi sebeple spam yerseniz yiyin bu söylediklerim geçerlidir. Devamlı yorum yapmayın bence günde 150 yorumu geçmesin birde yorumlar arasında da belirli bir zaman boşluk bırakın, hep aynı yorumları da yapmayın hep aynı yorumları yaptığınızda da sistem otomatik olduğunu düşünüyor ve sizi engelliyor. hepsine farklı emoji koyabilirsiniz, yorumun sonuna farklı etiketler kullanabilirsiniz. Sistem aynı metni çok kolay bir şekilde tanıyor.

 • merhaba bana da takip ve beğeni engeli geldi 08.11.2019 da sona erecek diyor ne yapmam lazım

 • Ufuk bey merhaba, instagramda herhangi bir program vs.kullanmıyorum sadece belirli sayfadaki arkadaşları takip ederken engellendi uyarısı geldi takip edemiyorum kimseyi 48 saate kadar açılır dendi ama ben 72 saat boyunca hiçbir işlem yapmadım instagramda ama yinede takip etme açılmadı halen uyarı veriyor bu durumda ne yapabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler bu arada kullandığım instagram işletme hesabı

  • Belirli bir tarih verdiyse o tarihi beklemeniz gerekiyor. O tarihi bir gün geçirirseniz sizin yararınıza olacaktır. Makaledeki ekran görüntüsünü yeni ekledim sayılır. 21.10.2019 tarihine kadar engel yemişti hesap, o tarihten sonra sorun düzeldi. Yine takip etmeye devam edip, sürekli kalkmışmı diye kontrol ederseniz sürenin uzamasına neden olursunuz.

 • Takip ettiğim kişiler sınıra geldi kimseyi takip edemiyorum yeni takipçilerimi geri takip yapmak için geri takip etmeyenleri çıkarıyordum ki engel yedim beğeniyorum ve takip engeli yedim hesabımı dondurdum Geri açtım engelim kalkmış 1 saate 15 kişi çıkarıyordum en fazla 30 Bir baktım yine engel ydim ne kadar saçmalık iş ya

 • Merhaba İnstagramdan engel yedim bir sürü msj attım düzelmedi bilmediğim için engel kalmış mı diye çok işlem yaptım acaba kapatırlar mı hesabımı

  • İnstagram Geçici olarak engellemelerde süre belirtmeye başladı şu tarihte kadar diye bir uyarı veriyor. O tarih bittiğinde engeliniz kalkmış oluyor siz devamlı işlem yapmaya devam ederseniz instagramdan yemiş olduğunuz engelin süresi uzayabilir ve bir süre sonra hesabınızda kapatılabilir. Yeni uyarının fotoğrafını yazıya kapak fotoğrafı olarak ekledim bakabilirsiniz.

 • Merhaba İnstagramdan engel yedim 3 günlük beğeni yorum ve takip bir çok msj attım sorun bidirden ve çok denedim kalktı mı engel diye sizce sürem uzamış mıdır?

 • Merhaba, instegram hesabım yaklaşık bir ay once kapatıldı.
  Fakat şu an da hesap açmayı denedim ama kayıt hatası yaşıyorum.Toplulugumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kisitliyoruz yazısı ekranda görünüyor. Ne yapmalıyım?

  • Hesabınızın içeriğinin tam olarak ne olduğunu bilmediğim için bu konuda birşey söyleyemem. Bazen her gönderiye yorum yapanlar spamlanıyor ve bunun sonucunda hesaplar kapatılabiliyor.

 • Takip engeli yedim ve sizin yazdığınız şeyin aynısı bendede yazdı kitap sayfası olduğu için sürekli birilerini takip etmek zorunda kalıyorum eski hesabımda da aynısı olmuştu yeni hesap açtım gene oldu bu sefer hesabı dondurdum 3-4 gindür donuk acaba düzelmiş midir

  • İnstagram takip limitlerini düşürdü, 24 saat içerisinde 350 kişi takip edebiliyorsunuz en fazla, hepsini bir kerede de yapamazsınız haliyde bu işlemi belirli zaman aralıklarında yapmadığınız taktirde spam yiyebilirsiniz. Şuan eskisinden daha çok spam yiyor hesaplar takip konusunda.

 • Merhabalar ben instagramda takip kasıyorum ama engel yedi önceden 24 saate açılıyordu engel yediğim zaman. Ama şimdi 2 gün bekliyorum bir tane takip deniyorum engellisiniz sonra tekrar deneyin tarzında birşey çıkıyor sorun bildir bölümüne kaç kere bildirdim bi yanıt düzelme alamadım yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekli

  • Aşırı kullanımlardan kaynaklanıyor yada instagram haricinde, takip bırakanları gör, beğeni ve takipçi kazan tarzında şeylere şifrenizi yazıyorsunuz onlar sizin adınıza işlem yapıyorlar ve bu yüzden engel yiyorsunuz. Diğer türlü durduk yere kimse engel yemiyor malesef.

 • İnstagramdan engel yedim ve örnek engel 03.04.2019 tarihinde kalkacak diyor ama ertesi gün tekrar güncel bir tarih ile aynı şey olmaya devam ediyor yani sürekli engelin kalkacağı tarihi güncelleyerek eylem engellendi diyor ve düzelmiyor bu sebep ile 2 gün boyunca instagrama girmed0im herhangi bir aktifliğim olmasın diye ancak 2 gün sonra tekrar girdiğimde bugünün tarihini ile engelin kalkacağını belirtiyor ama sürekli aynı oluyor ne yapmam gerekiyor bu engel kalkmaz mı yada hesabımı dondursam bir süre sorun düzelir mi lütfen yardımcı olur musun ?

  • Engelin kalkış tarihini nereden öğrendiniz acaba? Takip etmeyenleri çıkardığım için engel yedim ve günlerdir kalkmıyor. Tarihini bilmem gerekiyor. Ne olur yardım:(

 • Merhabalar
  Unfollow adlı bir uygulama indirdim
  Bir süre sonra hiç tanımadığım insanların gönderimini beğendiğimi gördüm
  Beğenileri teker teker kaldırınca
  İnstagramin beni engellediğini gördüm
  Ne yapmalıyım 🙏

 • Iyi gunler ben üçüncü parti uygulamalarından birini kullandim ve hesabima girdigimde bembeyaz bir ekran geldi bilgisayardan girdigimde e postaya bir kod göndermek istedi lakin e postam onayli degildu arkadaşım instagram tarafindan engellediğimi soyledi peki bu en engel nasil kalkar veya ne yapmalıyim