Tavsiyeler

İphone Kulaklığım Bozuldu

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

İphone 8 Plus kullanıcısıyım, kulaklığım bozuldu tabi kutu içeriği komple garanti kapsamına giriyor. Şarj adaptörü, şarj adaptörünün kablosu, kulaklıkta garanti kapsamında. Sizinde başınıza gelmiştir mutlaka diğer markalarda böyle birşey görmediği için kulaklığı atanlar dahi vardır. Bu yüzden böyle bir makale yazmak istedim.

İlk başta biraz tereddütüm oldu fakat kulaklığımda fiziki olarak hasar söz konusu değildi, yetkili servislerden birine götürdüm, KVK teknik servisleri Apple’ın yetkili servisleri arasında yer alıyor. Yani oraya cihazınısı yada aksesuarınızı götürdüğünüzde cihazınız garanti kapsamından çıkmıyor KVK Apple Servislerine şuradan ulaşabilirsiniz, İstanbuldaysanız işiniz kolay 🙂

KVK Apple Servis Listesi

Kulaklığımı götürdüm ve KVK servisine verdim sol taraf çalışmıyordu, sağ tarafta fiziksel hasar vardı ama çalışıyordu yani sol tarafa etki etme gibi bir durum söz konusu değildi.

Apple Kulaklık Tamir Ediliyor mu?
Hemen şunuda belirleyim, kulaklık, şarj adaptörü ve şarj kablosu sorunlu olduğunda tamiri yapılmıyor, değiştiriliyor.

Değişim konusunda da şöyle bir durum söz konusu, eğer kulaklıkta fiziksel hasar var ise kullanıcı hatası diyerek değiştirmeme hakları var, aynı durum şarj adaptörü ve şarj kablosu içinde geçerli. Fiziksel bir hasar vermediğiniz sürece garantiniz devam ediyorsa değiştirmek zorundalar, zaten bu konuda Apple kullanıcılarına zorluk çıkarmıyor. Ürününün her zaman arkasında duruyor.

Kulaklığı koparıp yada kabloda ağır bir ezik yada kesik varsa değişim ihtimaliniz yok. Telefon garanti kapsamında camı kırıldığında garanti kapsamına girmiyor gibi birşey.

13.11.2019’da vermiştim kulaklığı,
14.11.2019’da KVK’dan sms geldi 16.11.2019 cumartesi gelip alabilirsiniz diye. Cumartesi gidip alacağım aldıktan sonra yazıyı güncellerim ve ekleme yaparım. Kulaklığı 22 ay kullandım bu arada 🙂

18.11.2019 Kulaklığımı aldım.
Kulaklığımı bugün teslim aldım sıfır kulaklık veriyorlar. 5 gün geçti, cumarteside alabilirdim ama cumartesi gidemedim. 3,4 gün içerisinde değişimi yapıyorlar.

İphone kulaklığım bozuldu, iphone kulaklık, apple kulaklık, bozuldu, tamir, değişim, iade

Apple kulaklık garanti kapsamına giriyor mu?

Apple kulaklık garanti kapsamına giriyor mu?
Kutu içeriği tümüyle garanti kapsamındadır, kozmetik olarak kulaklık, şarj kablosu ve adaptöründe bir hasar olmadığında garanti kapsamında değiştirmektedir.
Kulaklık tamir ediliyor mu?

Kulaklık tamir ediliyor mu?

Kulaklıklar tamir edilmemektedir, yapılan inceleme sonucunda fiziksel olarak bir hasar yoksa garantinizde devam ediyorsa yenisini gönderiyorlar.
Kulaklığı garantiye versem kaç güne alırım?

Kulaklığı garantiye versem kaç güne alırım?

Verdiğiniz servise göre bu süre değişiklik gösterebilir ben bakırköy KVK teknik servisine verdim 3 gün sonra alabilirsiniz diye mesaj gelmişti.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

20 Yorum var.

 • Kulaklığım suya düştü ve sesi az veriyor içini kurulamak için açmaya çalıştım dalar açamadım ucunda ufak tefek çizikler var kullanıcı hatası mı olur lütfen yardımcı olun

  • İçini açtıktan sonra geri kapatamazsınız. Çizikler fiziksel hasara giriyor. Suya düşürdüm derseniz zaten direkt kullanıcı hatası. Kuruduktan sonra garantisi varsa eğer şansınızı deneyebilirsiniz.

 • Kedim kulaklık kablomu dişlemiş ve kesik gibi olmuş bu nedenle sağ kulaklık çalışmıyor garantim hala var yeni aldım telefonu bu garanti kapsamına girer mi fiziksel hasar olmasına rağmen

  • Garanti devam ediyorsa ve fiziksel bir hadar yok ise değiştirirler. Garanti devam ettiği sürece onarıö ve değişim hakkı her zaman var. Bu yönde bir kısıtlama görmedim, duymadım.

 • iyi günler, bende iphone 8 plus kullanıcısıyım şarj kablom bilmediğim nedenle lightning girişi sarı olan yerler bi tanesi gümüş rengi olmuştu ve dahasında arka taraftada bitane çizgisi aynı şey olmuştu sonra telefon şarj olmamaya başladı başka kablom olmadığı için her yöntemi denemeye koyuldum açıkken şarj olmayan telefon kapalıyken şarj olduğunu öğrendim sonra apple destekten yardım almak istedim ve ucundaki şeylerden dolayı hatanın kendimde olduğunu söyleyip garanti kabul etmediğini öğrendim ve kulaklığımda sanırım annem suya düşürmüş bu konu hakkında bi bilginiz var mıdır apple desteğe götürsem yardımcı olabilirler mi ?

  • Merhaba, aksesuarda herhangi bir hasar var ise değişim konusunda yardımcı olmazlar diye düşünüyorum. Benim kulaklığımda herhangi bir hasar söz konusu değildi. Kozmetik olarak yani görünüş olarak normaldi sadece kullanıma bağlı renkte solma vardı biraz oda sorun değil zaten. Kozmetik olarak sağlam olduğu sürece garantisi devam ediyorsa değiştirirler.

   • hayır hiçbir hasar söz konusu değil sadece suya düştüğü için çalışmıyor sanırım dün denedim kulaklığı takınca şarkı çalışıyor ama ses gelmiyor sadece evet kullanışla sarılaşıyor

 • Apple yetkili servisinden randevu aldım gittim, kulaklığa bakıp kullanıcı hatası var dediler iphone 6 kulaklığının ucundaki plastiklerden biri kopmuş bu nasıl kullanıcı hatası olabilir? Böyle rezalet görmedim.

  • Bahsettiğiniz sorun fiziksel bir hasar yani kullanıcı hatası, benim kulaklığımda fiziksel bir hasar söz konusu değildi götürdüm ve bizzat değiştirdim makaleyi de bu yüzden yazdım. Değiştiriyorlar kullanıcı hatası olmadığı sürece. Jackların ucundaki plastik her kulaklıkta düşmüyor, kaç tane kulaklık kullandım hiçbirinde plastikler düşmedi yani genel olarak olmayan bir sorun değiştirmemeleri normal. Kulaklıkta sorun varsa da oda sizin şanssızlığınıza…

 • Benim 15 ay garantim devm ediyor ama ne yazık ki onarım yada değişim yapmadılar. Koskoca Apple markasına güvenip ürün alıyoruz bir kulaklık sorununu dahi halledemiyorlar. Bir kulaklık 230₺

 • Benimde iphone kulaklığım bozuldu fakat kulaklığı servise götürdüğümde değişim yapmadılar kullanıcı hatası diye geri verdiler.

  • Fiziksel hasar olan ürünleri kullanıcı hatası diye geri verebiliyorlar, yani kulaklığın çalışmasına engel olacak herhangi bir yerinde ezik ve benzer şeyler varsa fiziksel hasar oluyor haliyle buda kullanıcı hatasına giriyor.