İnstagram

Sahte İnstagram Hesabını Şikayet Etme Formu

Sahte hesap şikayet, fake hesap şikayet, şikayet formu, instagram, facebook
Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Birçok kullanıcı adına açılan hesaplarda açılan sahte hesap gerçek hesabı engellediği için şikayet edemiyor haliyle buda bir sorun haline geliyor fakat bu sorunun üstesinden gelmek mümkün.

Instagram’da Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?
Şimdi vereceğim formda şıkların bazıları ingilizce bazıları türkçe bu yüzden ekran görüntüsü ekleyeceğim.

Sahte hesabı şikayet ettim ne zaman kapanır?
Kendinizi düzgün, kısa ve net bir şekilde ifade ettiyseniz işlemi doğru yaptıysanız genelde hesap 24 saat içerisinde kapatılmaktadır instagram bu konunun üzerine düşüyor ve hızlı bir şekilde işlem yapıyor. Aşağıda yazdıklarımı uygularsanız eminim ki kısa sürece çözüme ulaşacaktır.

Şu bağlantıya tıklıyoruz; https://help.instagram.com/contact/636276399721841 İşaretlenecek yerleri aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterdim.

İnstagram şikayet, instagram sahte hesap şikayet, şikayet formu

Şikayet edilen hesabın kullanıcı adı:
Buraya sakın kendi kullanıcı adınızı yazmayın, kendi kullanıcı adınızı yazarsanız hesabınız kapatılır.

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra dosya seç bölümü var, Kimliğimiz yada ehliyetimizin ön yüzünün fotoğrafını eklememiz gerekiyor. Fotoğrafı elinizde tutarken çekileceksiniz İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum başlıklı makalenin sonundaki fotoğraftaki gibi olacak ama elinizde kimlik olacak. Fotoğraf hazırsa dosya seç’e tıklayıp fotoğrafı yüklüyoruz. Fotoğrafın net olmasına dikkat edin, filtre uygulamayın, TC kimlik numaramızın olduğu bölümü kapatabilirsiniz. Kimlik istemedeki amaç gerçek kişi olup olmadığımızı doğrulamaktır.

Dosya seç butonunun hemen üstünde şu açıklamayı göreceksiniz;
Kimlik belgenizi elinizde tutarken çekilmiş bir fotoğrafınız veya temsil etmeye yetkili olduğunuz kişinin kimliğini elinde tutarken çekilmiş bir fotoğrafı. Mümkünse, lütfen bu dosyayı JPEG olarak kaydedin.

Neden kimlik gönderiyorum?
Gerçek kişi olduğunuzu doğrulamaları gerekiyor diğer türlü herkes birbirinin hesabını çok rahat bir şekilde kapattırabilir.

Neden kimlik elimdeyken fotoğraf çekmem gerekiyor?
Kimliğinize herkes ulaşabilir, düşünsenizde size uyuz olan bir arkadaşınız kimliğinizin fotoğrafını gönderiyor ve hesabınızı kapattırıyor sonra uğraşın durun. Bu zamanında çok olduğu için ve sahte kimlikler yapılarak birçok hesap kolay bir şekilde kapttırılabildiği için instagram artık sadece kimlik ile işlem yapmıyor kimlik elinizdeyken çekildiğiniz fotoğrafı istiyor.

Ek bilgiler
Ek bilgiler bölümünde ise açıklama yapmanız gerekiyor, bazı insanları görüyorum destan yazıyorlar, hayat hikayelerini anlatıyorlar ve bir sürü şeyler yazıyorlar. Karşınızda bu formu okuyacak insanı baymanıza gerek yok. Kısa ve net bir şekilde durumu izah edebilirsiniz.

Sizin profil fotoğrafınızı kullanıyorsa;
Benim instagram kullanıcı adım @ufukkaracacom şikayet ettiğim hesap benim fotoğrafımı profil fotoğrafı olarak kullanıyor kaldırılmasını talep ediyorum. Fotoğrafın orjinali de budur diyerek kendi profilinizde yüklüyse o fotoğraf linkini ekleyebilirsiniz.

Hesap adınıza açılmışsa ve sizin fotoğraflarınız kullanılıyorsa;
Hesap beni taklit ediyor, fotoğraflarımı kullanıyor kapatılmasını talep ediyorum.

Hesap farklı ad, soyad ile açılmışsa;
Farklı ad ile kullanılan hesaptaki fotoğraflar şahsıma aittir, hesabın kapatılmasını talep ediyorum.

Bu form fotoğraf şikayet formu değildir sadece profil fotoğrafını sizin fotoğrafınız olarak kullanıyorsa ve ad, soyad farklı olup sizi taklit ediyorsa kullanın.

Fotoğraf şikayet etmek için; İnstagramdan Fotoğraf Sildirme (Şikayet) başlıklı makalemi okuyun.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

7 Yorum var.