Wordpress

WordPress SMTP Mail Ayarları Nasıl Yapılır?

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca

Bir arkadaşımın sitesi için ayarları yaparken aklıma geldi ve bununla ilgili bir yazı yazma ihtiyacı duydum, bir daha ki sefere soran olduğunda hiç uğraşmadan link atacağım 😀 Neyse gelelim yazımıza…

Birçok hosting firmasının güvenlik sebebiyle mail fonksiyonunu kapatması ile birlikte, wordpress tabanlı sitelerin bilgilendirme mailleri durdu. Form mailler çalışmaz hale geldi, yapılan yorumlar mail olarak iletilmemeye başladı gibi işe yarar birçok fonksiyon kısıtlanma oldu.

Bu yazımda mail fonsiyonunun kapatılmasıyla birlikte devre dışı kalan mail özelliğinin SMTP ile nasıl ayarlanarak çalışır hale geleceğini anlatacağım.

WordPress SMTP ayarları
İlk olarak WP-Mail-SMTP eklentisini yüklememiz gerekiyor, eklentinin geliştiricisi Callum Macdonald başka eklenti yükelemeyin birçok benzer eklenti var, eklentiyi yükledikten sonra da cpanelden bir adet mail oluşturuyoruz.

Benim mailim: noreply@ufukkaraca.com

Siz istediğiniz gibi bir mail açabilirsiniz, bu maili açtıktan sonra eklenti ayarlarına geliyoruz.

Aşağıdaki fotoğrafta benim ayarlarım var, siz bu ayarları kendinize göre düzenleyin. Ayarları yapıp kayıt ettikten sonra en altta bir kutucuk var oraya kendi mail adresinizi yazın test maili gönderdin. Test maili gelmez ise SMTP Host ve Smtp Port ayarlarınız benimkiyle aynı olmayabilir cpanelinize girip SMTP Host ve Smtp Port ayarlarınıza bakın ve güncelleyin.

Wordpress SMTP Ayarları Nasıl Yapılır?

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

1 Yorum Yapılmış