Webmaster Wordpress

WordPress, Blogger, Tumblr Sitem Kapatıldı

wordpress, blogger, tumblr sitem kapatıldı
Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Yazdığım her makaleyi deneyimlerimden yola çıkarak yazıyorum, bu makaleyi de aynı şekilde başıma gelenlerden yola çıkarak yazacağım.

Blogger Sitem, Bloglum Kapatıldı.
Bloggerda birçok blogum, sitem var ve geçtiğimiz günlerde bir gmail hesabımda bulunan tüm sitelerin kapatıldığını gördüm haliyle neler yapabilirim diye araştırma yaparken itiraz edeceğileceğim bir bağlantı buldum ve itiraz ettim. İtirazımın sonraki günü bloglarımın açıldığına dair 40 adet mail geldi girip kontrol ettim bloglar açılmıştı.

1 Saat sonra 40 adet blogun silindiğine dair 40 adet mail geldi ve bloglar tamamen silinmiş oldu. Bunun bir çözümü var mı? malesef yok bilindiği gibi blogger Google’nin ve kurallar konusunda hayli katı davranıyor hiçbir şekilde geri adım atmıyor.

Blogger blogları, siteleri neden siliniyor?
İçerik politikasını incelediğinizde kendinize uyan bir neden bulabilirsiniz. Eğer kendinize uyan bir neden yoksa yani blogunuz 1 adetse ve özgün içerik kullanıyorsanız şikayet sonucu kapatılmıştır açılma ihtimali var, inceleme talep edersiniz ve inceleme sonucunda kapalı kalmasıa karar verdik bir mail alırsanız o hesaptan ümidinizi kesin, başta da dediğim gibi kurallar konusunda oldukça katırlar. “Tecrübeyle Sabit”

Blogger İçerik Politikası: https://www.blogger.com/content.g

WordPress Sitem, Blogum Kapatıldı.
Aynı şekilde wordpress’te kullanıyorum ve 30 civarı blogum kapatıldı aslında bu tüm bloglarda aynı hatanın olduğu anlamına gelmiyor bir blog yüzünden işlem hesap bazında yapılıyor.

WordPress blogları, siteleri neden kapanıyor?
Wordpress ücretsiz bloglarda reklama izin vermiyor hiçbir şekilde, adsense reklamı zaten ekleyemiyorsunuz fakat banner reklamı ekleyebiliyorsunuz, eklediğinizde tespit ediliyor ve bir blog dahi kural ihlali yaptıysa hesabınızdaki tüm bloglar kapanıyor.

WordPress’te kural konusunda oldukça katı hiçbir şekilde yanlışınızı ve hatanızı düzeltme imkanı vermiyor. Reklama izin vermiyor, tanıtım amaçlı yazılar yayınlanan bloglarada izin vermiyor fakat bahsettiğim gibi banner reklamı eklediğinizde direkt kapatılıyor eğer blogunuz kapatıldıysa muhtemelen başkasının tanıtımını yapan bir banner eklemiştsinizdir.

Bir bloga banner reklam eklemiştim sonuç olarak 30 civarı blog kapatıldı. İletişime geçtim fakat hiçbir şekilde açmıyorlar, banner reklamı eklediyseniz, blogunuz sadece tanıtım yazıları yayınlama amacıyla açıldıysa açtırmak için boşuna sağda, solda araştırma yapmayın açmıyorlar. “Tecrübeyle Sabit”

WordPress içerik politikası: https://en.wordpress.com/tos/

Tumblr Sitem, Blogum Kapatıldı.
Şimdiye kadar tumblrda blogum kapatılmadı, başıma blogger ve wordpress’teki gibi birşey gelmedi inşaAllah gelmez bu başlık altına yukarıdakiler gibi içerik girmem 🙂

Tumblr ile ilgili sorun yaşadığımda bu başlık altında belirteceğim.

Yaşadığınız tecrübeleri ve sorunları aşağıdaki yorum bölümüne bırakabilirsiniz.

Mutlu günler.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

3 Yorum var.

  • Benim wordpress siteme ulaşamıyorum. Site internette görünüyor ama değişiklik yapamıyorum. Username ve şifre ile giriş yaptığımda herhangi bir siteniz yok diyor. Acil sitemde değişiklik yapmam gerekiyor. (Bir sayfayı kaldırmam gerekiyor). Ne yapabilirim. Kime başvurabilirim.

  • Blogger reklam yayınına izin veriyor fakat devamlı tanıtım yazısı yayınlanan blogları kapatabiliyor. Tumblr reklama izin veriyormu bu konuda bilgim yok. En katısı da wordpress bu konuda hiçbir şekilde reklama izin vermiyor, sitenin sidebar bölümüne reklam eklendiğinde direk hesabınız kapatılıyor üstelik 10 blogunuz varsa, bir tanesi kural ihlali yaptıysa hepsini kapatıyor yani hesap bazında işlem yapıyor.