İnstagram

İnstagram hesap dondurmayla ilgili sık sorulan sorular

Bu sayfada instagram hesap dondurma ile ilgili ençok karşılaşılan soru ve sorunları paylaşacağım. Lütfen yazıda belirttiğim şeyleri tekrar tekrar sormayın, sadece hesap dondurma ile ilgili sorular ve cevaplar olacak.

İnstagram Hesabımı dondurdum ne zaman istesem açabilirmiyim?
İster 3 ay sonra, ister 1 yıl sonra kullanıcı adı ve şifrenizi unutmadığınız sürece hesabınızı istediğiniz zaman açabilirsiniz. İnstagram bu konuda herhangi bir kısıtlama koymuyor yani şu kadar zaman sonra açarsanız hesabınız yok olur demiyor.

İnstagram Hesabımı dondurdum, aktifleştirdikten sonra tekrar donduramıyorum
Hesabınızı dondurdunuz, arkasından açtınız diyelim. Açtığınız andan itibaren tam olarak yani saniyesi saniyesine tam 7 gün geçmesi gerekiyor aksi halde hesabınızı dondurmak istediğinizde buna izin vermeyecektir bu sorun değil sistemin kuralıdır.

Hesabımı dondurdum açtığımda bazı fotoğraflarım silinmiş geri gelir mi?
Hesabınızı dondurduğunuzda, tekrar açtığınızda fotoğraflarınızın bir bölümü yada tamamı silinmişse bir süre sonra kendiliğinden gelecektir herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur ama isterseniz canınız sıkıldıkça fotoğraflar gelene kadar instagrama bildirim gönderebilirsiniz.

Hesabımı dondurdum, açmak istediğimde hesabın kapandığını söylüyor
Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak istediğinizde hesabınızın kural ihlali yada herhangi bir nedenle kapandığını söylüyorsa eğer bu sorun instagram kaynaklı bir sorundur, ne yaparsanız yapın instagram bu sorunu çözene kadar yapabileceğiniz hiçbir şey yok ama boş durmayı sevmiyorum derseniz şuradaki adımları izleyebilirsiniz.
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum.

Sorular geldikçe yazıyı güncelleyeceğim, gereksiz sorular sormamaya dikkat edin. Bilgiler nettir bu yüzden acaba? diye düşünüp yukarıda belirttiklerim ile ilgili sorular sormayınız.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

155 Yorum var.

  • Merhaba, DM’ler silinmez sadece kullanıcı adınız yerine INSTAGRAM KULLANICISI yazar ama mahkemelik bir durum olursa mesajı kimin attığı ortaya çıkar.

 • Merhaba.Birkaç hafta önce hesabımı dondurmuştum.Tekrar açmaya çalışıyorum.Böyle bir kullanıcı bulunamadı diyor.Ama mail adresime şifre yenileme gönderiyor şifreyi yenilesemde böyle bir hesap yok diyor.Yeni hesap açmayı denediğimde ise mail adresimin başka bir hesaba ait olduğunu söylüyor.Yani hesabım aslında silinmiş değil ama böyle bir hesap yok diyor giriş yaptırmıyor.Kardeşimde aynı şekilde dondurmuştu oda aynısını yaşıyor.Bir haftadır deniyoruz girişi ama olmuyor. İnstagram kaynaklı mıdır geçici midir acaba?

 • hesabımı donduramıyorum. geçici olarak kapat dedikten sonra kapatmak istediğinize emin misinz diyor evete basıyorum daha sonra ana sayfaya dönüyor nasıl dondurabilirim

 • hesabımı dondurmıyorum.. dondur dediğimde hesabınız haftada 1 dondurulabilir hatası veriyor. fakat hiç dondurmadım. ne yapmam gerekiyor dondurmak için?

  • Şuan hesap dondurmada genel bir problem var hiçbir şekilde dondurmaya izin verilmiyor. Sorun hallolduğunda dondurabilirsiniz ama ne zaman düzeltilir bu konuda herhangi bir bilgim yok. Tek bildiğim geçici süre hesap dondurulması mümkün değil.

   • ben yeni açtığım hesabımı dondurabildim. ama kendi asıl hesabımı donduramıyorum ana sayfaya atıyor beni sürekli. ki zaten bunda dondurulsun mu diye sorduğu minik bildirim bile başka bir şekilde çıkıyor. ne yaptıysam olmadı.

 • Bir yerde bir paylaşım okudum, bir kişi instagramını dondurup tekrar açtığında fotoğraflarının kaybolmuş olduğunu ve tekrar dondurup 1 gün bekledikten sonra açtığında tüm fotoğraflarının geri geldiğini yazmış, denedim, hesabimi 1 gün süreyle tekrardan dondurup açtım, fotoğraflarımın tamamı geri geldi çok şükür, aynı sorunu yaşayanlar tekrardan 1 gün süreyle dondurup geri açın, kesin çözüm.

 • Telefonuma erişimim yok instagram ve face sifremi bilmiyorum. Instagramimi kullanmak istemiyorum. Bir sure sonra instagram hesabim kapatilir mi?

 • Aynı durumu yaşayıp günler sonra da olsa fotoğrafları geri gelen var mı sizin bildiğiniz?
  Teşekkürler

 • Merhaba, ben instagram hesabimi dondurup 1 gün sonra tekrardan açtım ve fotoğraflarımın büyük çoğunluğu silinmiş vaziyette. Bildirim gönderdim ama henüz cevap gelmedi, benim merak ettiğim şey hergün bildirim göndersem er ya da geç mutlaka fotoğraflar geri gelir mi? Yoksa hiç gelmeyebilir mi?

 • merhaba ben instagraö hesabımı dondurdum aynı gün tekrar açmak istiyorum ama her denediğimde birkaç saat sonra deneyiniz diyor. İstediğim zaman açabilirim yazıyor ama açamıyorum ne yapmalıym

 • telefonumda instagram hesabım açık idi , telefonumda bir sorun oldu ve bende bilgisayardan hesabıma girerek dondurdum , telefon da da donmuş mudur ?

 • instagram hesabımı silmek istiyorum ama şimdi sildiğimde aynı kullanıcı adıyla hemen bir hesap daha açabilir miyim?

 • ben yaklaşık bir ay önce hesabımı dondurmuştum 15 mart gibi açtığımda bazı fotoğraflarda bozulmalar meydana geldi uzun kare olmayan fotoğraflar kare boyut aldım yana doğru genişlemiş bunu nasıl düzeltebilirim düzenleye tıklayınca yine olması gereken hali alıyor ama tamam deyince o genişleme kare boyut oluyor. silmek de istemiyorum yardımınıza ihtiyacım var

  • Ayarlara girdiğinizde destek bölümünde sorun bildir var, oradan sorun bildirin günlük olarak. Sorunu kısa ve net bir şekilde anlatın Bir süre sonra düzelecektir.

 • Instagram hesabimi dondurup actim bazi fotograflarimin boyutu degisti uzamis ya da genislemis gorunuyor kendiliginden duzelir mi

 • İnstegramımı dondurdum facebooka instegram üzerinden attığım resinler kayboldu tekratdan instegramımı aktif hale getirdiğimde facebooka da resimler gelir diye düşünmüştüm fakat gelmedi bazıları gelmiş bazıları gelmemiş daha doğrusu.bu konuda tüm resimlerin tekrar facebooka geri getirme konusunda ne yapabilirim?

 • İnstagrama facebook uzerinden giris yaptim faceyi dondurdum insatgaramida donduracaktim dondurmak icin linki actim ama bana tekrar giris istedi face nin sifreyi kabul etmedi Şifremi unuttum diyorum onceki e posta şifresini istiyor ben ondan baglanmadim ki ve o e postanin sifresinj unuttum kurtarmak icin form doldurdum ama olmadi faceden girdim sifre kabul etmedi e postayi degistireyim dedim yine olmada instagram nasıl dondurabilirim

  • Facebook hesabınla giriş yapmış olabilirsin ama bu facebook şifrenle aynı olacağı anlamına gelmez. Facebook hesabını açıp hesabına giriş yap ve sonra parola sîfırlamayı dene.

 • facebook arkadaşım instagramda ama bana instagrama yeni katıldı diye bildirim geliyor bunu nasıl yapıyor arkadaşım ?

 • Instagramda bi fotoda etiketlenmissem bu fotoyu begenenlerin bildirimi bana gelirmi

 • instagram hesabımı dondurum. 1 hafta içinde tekrar açmazsam tamamen silinir mi ? Twitter uygulaması gibi 30 gün sonunda açmayınca tamamen siliniyor ya aynısı instagram içinde geçerli mi ? Teşekkürler.

  • Twitter ve instagramın bir biri ile alakası yok, bakın kendinizde diyorsunuz 30 gün sonunda twitterı açmadığımda siliniyor diye bunu size hesabı dondururken söylüyor değil mi? Peki instagram böyle birşey söylemediğine göre süre, zaman kısıtlaması olmadığı anlamına gelmiyor mu?