İnstagram

İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum.

İnstagram hesap dondurma ile ilgili bir yazı yazmıştım ve bir çok kişi hesabını dondurup tekrar açamamış bir çoğu şifresini unuttuğu için açamadı. Şimdi dondurup, açamadığınız hesabı nasıl açtırabileceğinizi anlatacağım. Lütfen yazıdaki anlattıklarımı harfiyen yerine getirin yanlış şeyler yapıp gereksiz yorumlar ile doldurmayın. Bu yöntem ile çalınan hesabınızı da geri alabilirsiniz.

Birşey yazmadan önce kendim deniyorum daha sonra yazıyorum.
Şu bağlantıya tıklıyoruz. (İşlemleri bilgisayardan yaparsanız daha iyi olabilir.)

https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Kimin hesabı başkasının eline geçti?
– Benim hesabım

Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz?
– Hayır

Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi
– İnstagram hesabımızda kayıtlı olan e-posta adresini yazıyoruz.

Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı
– İnstagram hesabımızın kullanıcı adını yazıyoruz.

Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi
– İnstagram hesabımızda kayıtlı olan e-posta adresini yazıyoruz.

Bu ne tür bir hesap?

– Bu hesapta benim göründüğüm resimler var (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar var ise bu seçeneği seçin.)

Bu hesabı siz mi oluşturdunuz?
-Evet

Hesabınızın başkasının eline nasıl geçtiği hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

– Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum. (Seçin)

Hesabınıza nasıl erişti?
Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. diye bir yazı yazın.

Sonra gönderin.

– Bu hesap benim oluşturduğum veya ürettiğim resimleri içeriyor ama resimlerde görünmüyorum. (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar yok ise bu seçeneği seçin.)

Instagram şifrenizi biriyle hiç paylaştınız mı?
– Hayır.

Hesabınıza kim erişti?
– Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum.

Hesabınıza nasıl erişti?

Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. diye bir yazı yazın.

Lütfen Instagram fotoğraflarınızdan birinin filtre uygulanmamış/kırpılmamış halini yükleyin.

– Hesabınızda yüklü olan bir fotoğrafın filtresiz yani efekt verilmemiş, hiçbir şekilde oynanmamış halini olduğu gibi yükleyin.

Sonra gönderin.

Bu formu gönderdikten sonra bekleyin, instagram size mail atacak 1, 2 gün sonrada yada hemen dönüş yapabilirler dönüşler genelde otomatik oluyor sanırım. Hesabınızı açmak için sizden bir şeyler isteyebilir.

Örneğin: Size gelen mailde bir kağıda şunları yazın, kağıt elinizdeyken bir fotoğraf çekip bize gönderin diyebilirler. Yani bir nevi ben fake değilim demiş olacaksınız 🙂

İnstagramın sizden istediği fotoğraf nasıl olmalı?
Devamlı aynı soru ile karşılaşıyorum, bu sorulara bir son vermek için fotoğrafı örnek olarak yaptım. İnsanlara anlatınca dalga geçtiğimi falan düşünüyorlar ama hayır dalga geçmiyorum… İşte fotoğraf aşağıdaki gibi olacak. Ben retrica ile çektim örnek olduğu için, siz normal kamera ile çekeceksiniz.

İnstagramın size verdiği kodu el yazısı ile bir kağıda yazacaksınız ve elinizdeyken bu şekilde fotoğraf çekeceksiniz. Ceza evi hatırası misali 😀 Bunu yapmazsanız hesabınızı hiçbir şekilde geri vermiyorlar diye de altını çizelim.

Ufuk Karaca

Ufuk Karaca

Biliyorum, çok dengesiz insan var;
Yukarıdaki fotoğraf örnektir alıp bu fotoğrafı göndermeyin sakın 😀

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

323 Yorum var.

 • ya az önce instagram hebamı dondurdum da acil açmam gerekiyor nasıl açabilirim yardımcı olun lütfen

 • Merhaba öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim, 2 hafta boyunca dondurmuş olduğum hesabıma şuan hiçbir şekilde ulaşamamaktayım. Böyle bir hesap yok diyor 🙁 söylediğiniz işlemleri yaptım resmi kod ve adım soyadımla birlikte ilettim. Acaba geri dönüşleri ne kadar zamanda oluyor ve kesin olarak geri alabiliyor muyuz?

 • Merhaba Ufuk, dediklerini harfi harfine uyguladım fakat efektsiz ve bana ait bir fotoğraf atmama rağmen benim olduğumu doğrulayamadılar. Ayrıca bunlar başarılı olduğu taktirde donurulan bir hesap geri alınabilir mi? Böyle bir kullanıcı bulunamadı dese bile.

  • Bunlar başarılı olursa alırsınız, defalarca denediğim bir şeyin olmadığını söylemeyin bana. Fotoğrafların size ait olduğunu doğrulayamazsanız yani arada çok fark var ise geri alamazsınız.

 • ufuk bey merhaba tüm işlemleri yaptım resim çekip maile geri dönüşde yaptım .şimdi ne yapmam gerekiyor ne zaman dönüş yapıyorlar bilr bilginiz var mı acaba

  • Geri dönüş yapmalarını bekleyeceksiniz eğer bir sorun yoksa işlemleri cuma yaptıysanız hafta sonu işlem olmuyor muhtemelen bu yüzden pazartesi ve cuma arası işleme alıyorlar. Yani bekleyeceksiniz.

 • Çok teşekkür ederim Ufuk bey dediklerinizi harfiyen yaptım dönmelerini bekliyorum umarım hesabım geri açılır. 😊 Böyle bilgiler çıksa çıksa samsunludan çıkar tekrar teşekkür ediyorum😊😊

 • Merhaba
  bir instagram hesabı için kapatıldımı, dondurulduğumu nasıl anlarız?
  bir fotoğrafımda beğenisi var, üzerine tıkladığımda; gönderi takipçi takip sayıları – şeklinde altında da KULLANICI BULUNAMADI diyor
  yazışmam var orada ise yazışmalar duruyor üzerine tıkladığımda; instagram kullanıcısı, gönderi takipçi takip sayıları boş şekilde altında da TAKİP diyor.
  Bu 2. durum, dondurduda sonra aktif ettiğinde otomatik yeniden arkadaş listemde olacağı anlamına mı geliyor, yardımcı olabilirmisiniz?

  • Merhaba, KULLANICI BULUNAMADI diyorsa iki ihtimal var ya kapatılmıştır yada dondurulmuştur ama kolay kolay hesap kapatılmıyor, kapatılan hesaplarda tekrar açılabiliyor yüksek bir ihtimalle kişi hesabını dondurmuştur. Dondurmadan önce listenizde varsa hesabı aktif ettiğinde tekrar listenizde olacaktır. Önceden hesap donduğunda yada kişi sizi engellediğinde yazışmalarda yok oluyordu fakat artık sadece profili görünmüyor yazdıkları, beğenileri, yorumları duruyor.

 • Dediklerinizi uyguladım fakat cevap olarak 1. Hesabınız için kaydolurken kullandığınız telefon numarası.
  2. Hesabınız için kaydolurken kullandığınız cihaz (iPhone/ Android/ iPad/ Diğer).
  3. Varsa, daha önce kullandığınız kullanıcı adları.
  Istedi ben telefonla kaydolmadim ve kullandığım cihazın markasını mi yazıcam yoksa sadece android yazmam yeterlimi

 • Merhaba. ben dediginizi yaptim ama fotograff istemediler benden acaba gecerli olur mi tekrar alabilirmiyim hesabimi bide hesabimda fotograf yoktu zaten

Yorum Yap