İnstagram

İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum.

14.03.2017 - 18:10 Hesabınızı Açamıyorsanız Burayı Mutlaka Okuyun.
İnstagramda hesap dondurduktan sonra bazı hesaplar açılamıyor ve bu hesapların açılması için aşağıdaki makaleyi yazmıştım. Makalede anlatılanlar yapıldığında hesap açılıyordu fakat instagram yakın bir zamanda makaleye eklemiş olduğum linki iptal etmiş, kaldırmıştır yani instagram ile hiçbir şekilde iletişime geçme şansınız yok. Bu sorun geçici bir sorun ama ne zaman geçeceği konusunda hiç kimsenin bilgisi yok. Bu yazıyı okuduktan sonra başka sitelerde çözüm yolu arayıp kendinizi yormayın.

İnstagram hesap dondurma ile ilgili bir yazı yazmıştım ve bir çok kişi hesabını dondurup tekrar açamamış bir çoğu şifresini unuttuğu için açamadı. Şimdi dondurup, açamadığınız hesabı nasıl açtırabileceğinizi anlatacağım. Lütfen yazıdaki anlattıklarımı harfiyen yerine getirin yanlış şeyler yapıp gereksiz yorumlar ile doldurmayın. Bu yöntem ile çalınan hesabınızı da geri alabilirsiniz.

Birşey yazmadan önce kendim deniyorum daha sonra yazıyorum.
Şu bağlantıya tıklıyoruz. (İşlemleri bilgisayardan yaparsanız daha iyi olabilir.)

https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Kimin hesabı başkasının eline geçti?
– Benim hesabım

Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz?
– Hayır

Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi
– İnstagram hesabımızda kayıtlı olan e-posta adresini yazıyoruz.

Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı
– İnstagram hesabımızın kullanıcı adını yazıyoruz.

Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi
– İnstagram hesabımızda kayıtlı olan e-posta adresini yazıyoruz.

Bu ne tür bir hesap?

– Bu hesapta benim göründüğüm resimler var (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar var ise bu seçeneği seçin.)

Bu hesabı siz mi oluşturdunuz?
-Evet

Hesabınızın başkasının eline nasıl geçtiği hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

– Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum. (Seçin)

Hesabınıza nasıl erişti?
Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. diye bir yazı yazın.

Sonra gönderin.

– Bu hesap benim oluşturduğum veya ürettiğim resimleri içeriyor ama resimlerde görünmüyorum. (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar yok ise bu seçeneği seçin.)

Instagram şifrenizi biriyle hiç paylaştınız mı?
– Hayır.

Hesabınıza kim erişti?
– Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum.

Hesabınıza nasıl erişti?

Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. diye bir yazı yazın.

Lütfen Instagram fotoğraflarınızdan birinin filtre uygulanmamış/kırpılmamış halini yükleyin.

– Hesabınızda yüklü olan bir fotoğrafın filtresiz yani efekt verilmemiş, hiçbir şekilde oynanmamış halini olduğu gibi yükleyin.

Sonra gönderin.

Bu formu gönderdikten sonra bekleyin, instagram size mail atacak 1, 2 gün sonrada yada hemen dönüş yapabilirler dönüşler genelde otomatik oluyor sanırım. Hesabınızı açmak için sizden bir şeyler isteyebilir.

Örneğin: Size gelen mailde bir kağıda şunları yazın, kağıt elinizdeyken bir fotoğraf çekip bize gönderin diyebilirler. Yani bir nevi ben fake değilim demiş olacaksınız 🙂

İnstagramın sizden istediği fotoğraf nasıl olmalı?
Devamlı aynı soru ile karşılaşıyorum, bu sorulara bir son vermek için fotoğrafı örnek olarak yaptım. İnsanlara anlatınca dalga geçtiğimi falan düşünüyorlar ama hayır dalga geçmiyorum… İşte fotoğraf aşağıdaki gibi olacak. Ben retrica ile çektim örnek olduğu için, siz normal kamera ile çekeceksiniz.

İnstagramın size verdiği kodu el yazısı ile bir kağıda yazacaksınız ve elinizdeyken bu şekilde fotoğraf çekeceksiniz. Ceza evi hatırası misali 😀 Bunu yapmazsanız hesabınızı hiçbir şekilde geri vermiyorlar diye de altını çizelim.

Ufuk Karaca

Ufuk Karaca

Biliyorum, çok dengesiz insan var;
Yukarıdaki fotoğraf örnektir alıp bu fotoğrafı göndermeyin sakın 😀

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

397 Yorum var.

 • Ufuk Bey çok tesekkurler hickira hickira aglarken bu yaziyi buldum, harfiyen yaptim, fotograf da yolladim. Umarim açılır. Acilirsa size küçük bir hediye yollamayi bile düşünüyorum o derece sevindim. Kolay gelsin.

  • Sorun olmaz hesabınızı alabilirsiniz. Bu yöntemle birçok kişi hesabını aldı zaten kendim denedim defalarca herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum 🙂

   • Ufuk abi ben daha önce verdigin linkten fotoğraf yollayip hesabimi almıştım ama şimdi o linke tiklayinca facebook aciliyor ve aradiginiz sayfa bulunamiyor diyor lütfen bi yardimci ol

 • Merhaba ben hesabımı 2 gün önce dondurdum hesabıma ara vermek istiyorum butununa bastım geri açmak istedim fakat açamıyorum Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil. Lütfen kullanıcı adını kontrol et ve tekrar dene. hatası veriyor nasıl düzeltebilirim ama kulanıcı adım doğru dediklerinizide yaptım beklemekteyim şuan

 • MERHABA DEDİKLERİ GİBİ YAPTIM HEMEN İNSTAGRAM MAİL GELDİ VE CEVAP VERDİM BUNU DA BİRŞEY GELMEDİ YANİ TAM OLARAK ANLAYMADIM Bİ BİLGİNİZ VAR MI ?

 • Bende instagram hesabımı dondurdum şuan açamıyorum aynı şekilde fotoğrafımı çekip gönderdim peki olumlu yada olumsuz dönüyolar mı ?

 • Bağlantıyı kaldırmışlar sanırım artık açılmıyor. instagram ile nasıl iletişime geçebiliriz?

  • Sanırım çok sorun yaşanıyor diye bağlantıyı kaldırmışlar. Araştırdım biraz ama yeni bir bağlantı bulamadım muhtemelen geçici bir süreliğine kapattılar sorun çok olmaya başladı çünkü.

  • Sayfayı geçici bir süreliğine kaldırdılar sanırım, yeni bir sayfada yok henüz. Herşeyi bir birine karıştırdılar ne yapmaya çalıştıklarıda belli değil.

 • Merhaba ben linke tıklıyorum facebook açılıyo onuda açınca istediğiniz sayfa bulunmamakta yazı çıkıyo😭😭 bana yardım edin lütfen instagram sayfamı açmam lazım resimlerim falan var orda😭😭😭😭😭

  • Evet, sanırım bağlantıyı kaldırmışlar çok geri bildirim gönderildiği için. Sorunlara yönelik çözüm yok ne yazık ki, var olan iletişim kanallarınıda kapatıyorlar. Şuan için başka bir yolda yok.

   • ufuk bey ben dün bu saatlerde dondurdum şuan açmaya çalışıyorum kullanıcı adı hiç bir hesaba ait değil diyo yani ne kadar süre geçtikten açılır ?

    • Şuan için dondurduktan sonra açılmayan hesapların açılmasını sağlayacak bağlantıları kaldırdı instagram, ne zaman düzelir bilemiyorum ama bu sorun yeni başladı sayılır.

  • Yazının başında 14.03.2017 – 18:10 Hesabınızı Açamıyorsanız Burayı Mutlaka Okuyun. yazıyor ona tıklayıp açıklamayı okudunuz mu?

  • Yazının başında 14.03.2017 – 18:10 Hesabınızı Açamıyorsanız Burayı Mutlaka Okuyun. yazıyor ona tıklayıp açıklamayı okudunuz mu?

  • Yazının en başında 14.03.2017 – 18:10 Hesabınızı Açamıyorsanız Burayı Mutlaka Okuyun. başlığına tıklayıp açıklamayı okudun mu?

Yorum Yap