İnstagram

İnstagram hesap dondurmayla ilgili sık sorulan sorular

Bu sayfada instagram hesap dondurma ile ilgili ençok karşılaşılan soru ve sorunları paylaşacağım. Lütfen yazıda belirttiğim şeyleri tekrar tekrar sormayın, sadece hesap dondurma ile ilgili sorular ve cevaplar olacak.

İnstagram Hesabımı dondurdum ne zaman istesem açabilirmiyim?
İster 3 ay sonra, ister 1 yıl sonra kullanıcı adı ve şifrenizi unutmadığınız sürece hesabınızı istediğiniz zaman açabilirsiniz. İnstagram bu konuda herhangi bir kısıtlama koymuyor yani şu kadar zaman sonra açarsanız hesabınız yok olur demiyor.

İnstagram Hesabımı dondurdum, aktifleştirdikten sonra tekrar donduramıyorum
Hesabınızı dondurdunuz, arkasından açtınız diyelim. Açtığınız andan itibaren tam olarak yani saniyesi saniyesine tam 7 gün geçmesi gerekiyor aksi halde hesabınızı dondurmak istediğinizde buna izin vermeyecektir bu sorun değil sistemin kuralıdır.

Hesabımı dondurdum açtığımda bazı fotoğraflarım silinmiş geri gelir mi?
Hesabınızı dondurduğunuzda, tekrar açtığınızda fotoğraflarınızın bir bölümü yada tamamı silinmişse bir süre sonra kendiliğinden gelecektir herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur ama isterseniz canınız sıkıldıkça fotoğraflar gelene kadar instagrama bildirim gönderebilirsiniz.

Hesabımı dondurdum, açmak istediğimde hesabın kapandığını söylüyor
Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak istediğinizde hesabınızın kural ihlali yada herhangi bir nedenle kapandığını söylüyorsa eğer bu sorun instagram kaynaklı bir sorundur, ne yaparsanız yapın instagram bu sorunu çözene kadar yapabileceğiniz hiçbir şey yok ama boş durmayı sevmiyorum derseniz şuradaki adımları izleyebilirsiniz.
İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum.

Sorular geldikçe yazıyı güncelleyeceğim, gereksiz sorular sormamaya dikkat edin. Bilgiler nettir bu yüzden acaba? diye düşünüp yukarıda belirttiklerim ile ilgili sorular sormayınız.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

157 Yorum var.

 • Merhaba ben bu hafta içerisinde hesabımı dondurmuştum tekrar açtım. Üstünden 1 hafta geçmedi fakat yarın pazartesi tekrar kapatabilir miyim acaba saat 12 den itibaren

 • meraba. ben inztgramı dondurduğum da takipçilerimle olan mesajlarım onların hesabından da gitmişti. şimdi tekrar açsam tekrar gelir mi mesajlar onların hesabına

 • Instagram’da 2 kere ismimi değiştirdiğim için 14 gün beklemem gerekiyor . bu 14 gün hesabımı dondursam açtığım zaman tekrar 14 gün bekler miyim ?

  • Ne yaparsanız yapın 14 günü beklemek zorundasınız, sistem veritabanına işliyor bu verileri, hesabı dondurup açmanız veritabanında bu bilgiyi sıfırlamaz. Bu yüzden hesabı dondursanızda 14 gün beklemeniz gerekiyor.

 • Hesabımı 2 günlüğüne dondurmuştum fakat tekrar giriş yaptığımda 3k takipciden sadece 920 takipçi kalmış geri gelirmi

  • Hesabınızda bot takipçi varsa instagram bu hesapları toplu halde kapatıyor bu yüzden düşmüş olabilir. Sürekli takip yapan hesaplardan oluşan bir takipçi kitleniz varsa onlarında hesabı kapanmış olabilir çünkü instagram kurallara uymama konusunda diretenlerin hesaplarını kapatıyor ve bu yıl bu konuda oldukça katı diyebilirim.

 • İyi günler bir şey sormak istiyorum benim instagram hesabım iki telefondan da açık durumda ben instagramımı kapattım herhangi bir instagram hesabında ismim görünmüyor fakat diğer telefonda hesabımdan çıkış yapılmamış ve hala bildirim gidiyor neden acaba bunu nasıl çözebilirim?

  • Merhaba, aktif herhangi bir hesaba giriş yaparak tüm hesaplardan çıkıp yap diyebilirsiniz. O olmazsa uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

 • Hesabımı yaklaşık 2 ay gibi bir süreyle dondurdum ve açtıktan sonra konuştuğum kişiler arasında sadece bir kişiyle konuştuğum sohbet silinmiş sadece ilk konuştuğumuz ve son konuştuğumuz çıkıyor ortası yok. Sorun ne olabilir o kadar kişi dururken neden bir kişininki gidiyor?

  • Konuşma bir süre sonra geri gelebilir, fotoğaflarda da bu tarz sorunlar yaşanıyor bazen bir bölümü bazen tamamı yok olabiliyor dondurup açıldığında fakat genel olarak geri geliyor. 🙂

 • instagram hesabımı aylar önceden dondurmuştum şimdi açmak istiyorum fakat açtığım andan itibaren istediğim zaman tekrar dondurabilecek miyim yoksa açtıktan sonrada dondurmak için 7 gün geçmesi şart mı

 • Hesabımı dondurdum, kapalı halen bildirim geliyor telefon ekranına, dondurmayla ilgili bir hata mi var

  • Donmuş bir hesaba işlem yapabilmek için hesabın şifresini bilmek gerekiyor. Haliyle şifresi kırılamaz ki şifreyi unutursanız siz dahi açamazsınız 🙂

 • Ben hesapta aktifken birden bütün dm kutum silindi üç gündür dm kutum bomboş. Hesaptan hesaba geçiş yaparken 11 mesaj olarak gösteriyor hesaba girdiğimde hiç mesaj yok aksine kimin mesaj attığını da göremiyom ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz?

 • Merhaba,
  Hesabımı dondurdum dondurduğum süre içerisinde dm üzerinden mesaj alabilir miyim ve hesabımı açtıktan sonra mesajlar hesabıma düşer mi ?
  Teşekkürler

  • Bazen mesaj gönderilebiliyor, hesabı açtığınızda görebiliyorsunuz ama her zaman olan birşey değil. Bana birkaç kez olmuştu, hesabımı dondurduktan 1 gün sonra mesaj atanlar olmuş. Hesabımı 2 hafta sonra açtığımda o mesajları gördüm. 🙂

 • İnstagramımı 2 hafta kadar önce dondurmuştum ve bugün başka hesaptan baktığımda hesabım açılmıştı ve şifrem kimsede yok

 • İnstegrama giriyorum ama numaraya gelen güvenlik koduna giriniz diyor. Ama güvenlik kodu gelmiyor. Ne yapmalıyım

  • Hesaptaki numara ile girdiğiniz numara bir olmayabilir. Diğer türlü gelmemesi imkansız. Bazı operatörlerde sorun oluyor geç gelebiliyor yada gelmeyebiliyor dönem dönem az önce bilgisayardan hesabıma girmeye çalıştım kod gelmedi 30 dakika sonra geldi.

 • abi ben instagram hesabımı sanırım 1-2 ay önce dondurmuştum. şimdi ise açmak istiyorum. şifremi ve kullanıcı adımı doğru girmeme rağmen hata veriyor. hesabıma erişmek için gmail adresime gelen link’e bastım ama orada da hata veriyor. hesabımın kapandığından korkuyorum, ne yapmalıyım?

 • Selam Instagram hesabımı dondurdum ama 3 ay sonra kendiliğinden aktif bir olmuş böyle bişey mümkün mü

  • Hayır, silinmez. Hesabı açtığında istek olarak yine görünür. Hesap dondurduğunda yaptığın işlemler sadece görünmüyor hesabı açtığında ise nasıl dondurduysan o şekilde açılıyor.

 • İnstagram hesabımı dondurdum ama hala aktif görünüyor. Ne kadar süre sonra görünmez duruma gelir

  • Bazen sorun oluyor, dondurduktan sonra çıkıl yapıyor fakat donmuyor. Benimde başıma geldi aynısı. Sonra tekrar denedim 7 gün geçmeden donduramazsınız uyarısı aldım. Normalde hemen kayboluyor hesap fakat son güncellemelerden sonra ne oldu bilmiyorum. Dondurduğum farklı hesaplar hemen kaybolurkej bir bölümü ise donmuyor.

 • Mrb, hesabımı dondurdum bir hafta geçti, on gün geçti ama halen ‘üzgünüz şuan kapatamıyoruz tekrar deneyin diyor’ ne yapmam lazım tekrar dondurmam için

  • Merhaba, bazen bu tarz hatalar olabiliyor. Bu hataların çözümü için yapılabilecek birşey yok ne yazık ki. İnstagram bu hatayı düzelttiğinde çözüme ulaşılabilir aksi halde yapabileceğiniz bir işlem yok.

 • Instagram hesabını dondurup açtığımızda mesajlaşmalarımız ve yaptığımız yorumlar silinir mi yoksa dondurmadan önceki gibi mi kalır?

 • Instagramini dondurmuş bir hesabın mesajları dm kutumda istahram kullanıcısı olarak gözüküyordu. Ama kendi hesabımı dondurup açtığımda artık gözükmüyor. Geri gelir mi ya da karşı taraf ınstagramini aktifleştirirse mesajları dm kutumda takrar gözükür mü?

 • 15 gündür kimseyi takip edemiyorum. Bir sürü mail attim sorun bildirdim duzelmedi. Dondursam düzelir mi ?

  • Dondurduğumuzda yediğiniz engele birşey olmaz devam eder. İnstagram harici takipçi kazan, beğeni kazan tarzı uygulamalarla kullanıcı adı ve şifrenizi paylaşmayın.