İnstagram

Hesabınız Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatıldı

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca
İnstagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda Hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatıldı. Hesabını nasıl geri alabileceğini öğren. tarzında bir uyarı çıkıyorsa eğer taklit, spam, telif ve benzer nedenlerden olayı kapatılmıştır.

Bazı yöntemler ile şahsi profiller 24 saat içerisinde kolay bir şekilde kapattırılabiliyor. Eğer telif yüzünden hesabınız kapatıldıysa hesabı kurtarmak için uğraşmayın çünkü telif yiyen hesaplarda hak sahibi telifi geri çekmediği sürece hesabınız hiçbir şekilde açılmıyor.

Şahsi profil ise kimlik taklidi yüzünden yada spam nedeniyle kapatılmışsa hesabınıza giriş yaptığınızda çıkan uyarının altında daha fazla bilgi al butonu mevcut ona tıklayın. Sonrasında aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Bu işlemi bilgisayardan yapmak isterseniz yazıyı okumaya devam edin 🙂

Hesabınız hakkında daha fazla bilgi alın.
Hesabınız başka bir hesabı taklit ettiği için kapatılmıştır. Bu hesaba giriş yapamayacaksınız ve hesabınızı kimse göremeyecektir.
Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bize bildirin.

Forma ulaşmak için tıklayın

Tıkladığınızda karşınıza bir form çıkacak
Bir devlet kurumundan alınmış geçerli bir fotoğraflı kimliğiniz var mı (ör. pasaport, ehliyet)? EVET’i seçiyorsunuz ve çıkan formu dolduruyorsunuz. Kimliğinizin fotoğrafını yüklemeden önce tc kimlik numaranızın olduğu bölümü çizebilirsiniz.

Formu doldurup gönderdikten sonra beklemekten başka yapacağınız birşey yok. Ne yazık ki Bir süredir de bu form ile pek ilgilenmiyor instagram ya sistemde bir sorun var yada çok fazla istek var ama bunun haricinde de yapılabilecek birşey yok ne yazık ki.

Bu konuda ücretli yardımda alabilirsiniz.

İnstagram hesabım kapatıldı nasıl açtırırım?

İnstagram hesabım kapatıldı nasıl açtırırım?

Kapanan instagram hesabınızı açtırmak için Hesabım Kapatıldı başlıklı makalemde yazılı olanları uygulayın.
İnstagramda telif yedim hesabım açılır mı?

İnstagramda telif yedim hesabım açılır mı?

İnstagramda teliften dolayı hesabınız kapatıldığında hesabınızı açtırabilmenin tek yolu telif sahibinin attığı telifi geri çekmesidir aksi halde hiçbir şekilde açılmaz. İnstagramın Bu konuda oldukça katı prosedürleri var.
İnstagram hesabımı dondurdum açamıyorum.

İnstagram hesabımı dondurdum açamıyorum.

İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra açamıyorsanız ve kapatıldığınız düşünüyorsanız İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum başlıklı makaleyi inceleyin.

Kimlik taklidinden dolayı hesabım kapatıldı.

Kimlik taklidinden dolayı hesabım kapatıldı.
Kimlik taklidi gerekçesiyle kapatılan hesapları da bu makalede yazdıklarımı uygulayarak itirazda bulunabilirsiniz. Hesabınızda size ait fotoğraflar yoksa hesabınızın açılması oldukça zordur.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

31 Yorum var.

  • Merhaba,
   İnstagram kapanan hesaplar ile ilgili bir süredir destek vermiyor ne yazık ki, sadece kapanan hesaplar da değil birçok konuda destek vermiyor.

 • Spamlanan ve şikayet edilen hesabın kim tarafından şikayet edildiğini öğrenebiliyor muyuz

 • bilgileri doldurduktan sonra kimlik fotografımı secip göndere tıklıyorum ve bir degerlendirme talep etmeden önce instagrama gidip bunu yapanın sen oldugunu bildir diyor. İnstagrama giremedigim icin bunu yapamıyorum nasıl olacak?

 • Bu istekle ilgili bir sorun oluştu. Mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için üzerinde çalışıyoruz.

  bu hatayı alıyorum ne yapmam lazım

 • Benim hesabım durduk yere kapatıldı açmaya çalısıyorum ama açılmıyor hesabın koşulları nedeniyle ihlal edildiğini kapatıldı diyor ve olmuyor güvenlik kodu falan yapmıştım kapatışmadan önce sürekli kod geliyordu diye bende girip değiştiriyordum sonra durduk yere kapatıldı engel yedim mi bu benim hatam değil saçmalık takipçi çok olsun diye de yapmadım kimseyi ne rahatsız ettim sadce telefon numaramla yaptım e-mail olarak yoktu hesabımı geri açmak istiyorum ve nasıl açabilirim

  • Merhaba, e-mail adresi kayıtlı olmasa bile kullandığınız e-mail adresini yazabilirsiniz forma, zaten sizden kimlik istiyorlar hesabın size ait olduğunu kimlik ile doğrulayacaklardır.

  • Günde maksimum 300 kişi takip edebilirsiniz yada takipten çıkabilirsiniz ama onuda bir kerede yapmamalısınız. 24 Saatlik bir zaman dilimine yaymalısınız ve enson takip etme yada takip bırakma işlemini yaptıktan sonra üstünden 24 saat geçmesini bekleyin aksi halde spam yersiniz bir süre sonrada hesabınız kapanır.

    • 24 saatlik bir zaman diliminde maksimum sayı 250-300 arasıdır fakat hepsini bir anda yaparsanız engel yersiniz. 24 Saatlik bir zaman diliminden bahsediyoruz. 5’inci gün kaç kişi takip ettiniz yada takipten çıktınız bu önemlidir. 100 kişiyse kalıyor 150-200 bunuda bir anda yapamazsınız. 250-300’ü tamamladıktan sonra 24 saatlik bir zaman dilimi beklemeniz gerekiyor.

 • Takip engeli en fazla kaç gün sürer ve hiç bu yüzden kapatılmış bir hesap oldu mu ki

  • Kapatılmış hesaplar artmaya başladı bu sıralar çünkü instagram oldukça katı prosedür uygulamaya başladı bu tarz şeylerin önüne geçmek için.

 • Merhaba hesabim iki hafta once kosul ihlali diyerek kapatildi kendi halinde bi hesapdi yanlisikla oldunu dusunuyorum geri alma ihtimalim varmidir?
  form gonderdim ama olumlu olumsuz yanit hayla gelmedi

  • Kullandığınız hesap ne hesabı bilemiyorum. Ne amaçla kullandınız onuda bilemiyorum bu yüzden kesin birşey söylemem mümkün değil ne yazık ki.

 • Hesabınız Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatıldı diye bir uyarı var daha fazla bilgi al dediğimde kimlik taklidi gerekçesiyle kapatıldığını söylüyor. Kimliğimi gönderdim fakat bir cevap gelmedi. Kimlik taklidi sebebiyle kapanan hesap açılır mı? Kimsenin kimliğini de taklit etmedim açıkçası hesap benim şahsi hesabım ve benim fotoğraflarım var.

  • Farklı yöntemlerle kapattırabiliyorlar, hesap açılabilir fakat ne yazık ki bir süredir instagram doldurulan formlara geri dönüş yapmıyor. Ücret karşılığında bu hesapları açanlar var. Nasıl bir yol izlediklerini bilmiyorum fakat makalede anlattığım şeyi deneyin ve bir süre bekleyin bakalım sonucu yazarsınız.

  • Var ama muhtemelen senin yapabileceğin birşey değil. Bu tarz işlemlerde işlemleri yapanlar takipçi sayısına göre bir fiyat belirliyor. Ücreti ödüyorsun, hesabın açılırsa açılıyor açılmazsa ücretinin iadesi yapılıyor. Kimlik taklidinden falan kapanan hesaplarda açılabiliyor. Telif haricinde her hesabın açılma ihtimali var.

   • Teliften kapatılan hesabım var telif atan hesabı biliyoruz ama telifi geri çekmek için nereye mail atacağımızı ve telif numarasını bilmiyoruz nasıl öğrenebiliriz.?

 • Merhaba bugün instagram hesabımı giriş yapmaya çalıştığımda taklit hesap olduğu gerekçesiyle kapatıldığına dair bir uyarı aldım. Formu doldurdum gönderdim fakat herhangi bir mail falan gelmedi ne zaman dönüş yaparlar bilginiz var mı bu konuda?

  • Yazıda da belirttim şans işi gibi birşey bir süredir pek ilgilenmiyorlar dönüşte yapmıyorlar olumlu yada olumsuz form doldurulup gönderiliyor ama ulaşıyormu ulaşmıyor mu oda belirsiz. Beklemekten başka yapacağınız birşey yok bununla ilgili herhangi bir süre vermemde mümkün değil.

 • Bir sayfam vardı ve telif yedim sanırım formu doldurum gönderdim hesabın açılma ihtimali var mı? yazıda belirtmişsiniz ama başka bir yolu yok mu bunun nasıl açtırabilirim? 150K’lık bir sayfaydı

  • Telif yüzünden kapanan instagram hesapları hak sahibi telifi geri çekmediği sürece hiçbir şekilde açılmıyor bu konuda çok katı malesef bu yüzden boşuna sağda solda aramayın zaten araştırdığınızda telif konularında hiç acımadığını göreceksiniz.