İnstagram

Hesabınız Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatıldı

İnstagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda Hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatıldı. Hesabını nasıl geri alabileceğini öğren. tarzında bir uyarı çıkıyorsa eğer taklit, spam, telif ve benzer nedenlerden olayı kapatılmıştır.

Bazı yöntemler ile şahsi profiller 24 saat içerisinde kolay bir şekilde kapattırılabiliyor. Eğer telif yüzünden hesabınız kapatıldıysa hesabı kurtarmak için uğraşmayın çünkü telif yiyen hesaplarda hak sahibi telifi geri çekmediği sürece hesabınız hiçbir şekilde açılmıyor.

Şahsi profil ise kimlik taklidi yüzünden yada spam nedeniyle kapatılmışsa hesabınıza giriş yaptığınızda çıkan uyarının altında daha fazla bilgi al butonu mevcut ona tıklayın. Sonrasında aşağıdaki gibi bir sayfa gelecek. Bu işlemi bilgisayardan yapmak isterseniz yazıyı okumaya devam edin 🙂

Hesabınız hakkında daha fazla bilgi alın.
Hesabınız başka bir hesabı taklit ettiği için kapatılmıştır. Bu hesaba giriş yapamayacaksınız ve hesabınızı kimse göremeyecektir.
Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bize bildirin.

Forma ulaşmak için tıklayın

Tıkladığınızda karşınıza bir form çıkacak
Bir devlet kurumundan alınmış geçerli bir fotoğraflı kimliğiniz var mı (ör. pasaport, ehliyet)? EVET’i seçiyorsunuz ve çıkan formu dolduruyorsunuz. Kimliğinizin fotoğrafını yüklemeden önce tc kimlik numaranızın olduğu bölümü çizebilirsiniz.

Formu doldurup gönderdikten sonra beklemekten başka yapacağınız birşey yok. Ne yazık ki Bir süredir de bu form ile pek ilgilenmiyor instagram ya sistemde bir sorun var yada çok fazla istek var ama bunun haricinde de yapılabilecek birşey yok ne yazık ki.

Bu konuda ücretli yardımda alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

4 Yorum var.

  • Bir sayfam vardı ve telif yedim sanırım formu doldurum gönderdim hesabın açılma ihtimali var mı? yazıda belirtmişsiniz ama başka bir yolu yok mu bunun nasıl açtırabilirim? 150K’lık bir sayfaydı

    • Telif yüzünden kapanan instagram hesapları hak sahibi telifi geri çekmediği sürece hiçbir şekilde açılmıyor bu konuda çok katı malesef bu yüzden boşuna sağda solda aramayın zaten araştırdığınızda telif konularında hiç acımadığını göreceksiniz.

  • Merhaba bugün instagram hesabımı giriş yapmaya çalıştığımda taklit hesap olduğu gerekçesiyle kapatıldığına dair bir uyarı aldım. Formu doldurdum gönderdim fakat herhangi bir mail falan gelmedi ne zaman dönüş yaparlar bilginiz var mı bu konuda?

    • Yazıda da belirttim şans işi gibi birşey bir süredir pek ilgilenmiyorlar dönüşte yapmıyorlar olumlu yada olumsuz form doldurulup gönderiliyor ama ulaşıyormu ulaşmıyor mu oda belirsiz. Beklemekten başka yapacağınız birşey yok bununla ilgili herhangi bir süre vermemde mümkün değil.

Yorum Yap