Sosyal Medya

Sosyal Medyada Tepkinizi Dile Getirirken Dikkat Edin!

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca

Son zamanlarda sosyal medyada kurumsal firmalar ile ilgili yaşadıkları sorunlardan dolayı bir anlık sinirle öfkesine yenik düşerek firmalar adına sahte profiller oluşturarak firma hakkında şikayetlerini dile getirmeye çalışıyorlar bir nevi firmanın kurumsal imajına çamur atıyormuş gibi izlenim bırakıyorlar…

Tepki dile getirmenin de bir usulü var, usulsüzlük yaparsanız aşağıdaki fotoğraftaki kuş siz olursunuz, tokmakta mahkeme kararı olur tabi ki zararlı çıkan siz olursunuz.

İnternet üzerinde yaptığınız her hareket kolay bir şekilde takip ediliyor ve kendinizi aklamanız neredeyse imkansız, böyle bir şey yaptığınızda ne saklayabilir nede kendinizi aklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Tepkinizi Dile Getirirken Dikkat Edin!

Öfke esnasında bir çok şey vız geliyor insana ama sonradan tutuşmaya başlıyorlar nedense, bu yazıyı neden yazdığımı da söyliyim, hukuk sitelerinde bu konulardan bolca mevcut, bir anlık öfkesine yenik düşenler, şikayetin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını bilmeyenler saçma, sapan yollara başvurarak hak aramak istiyorlar ama çamur atarak hak arayamazsınız şikayetinizi düzgün bir şekilde dile getirdiğinizde firma sizi mahkemeye vermez, veremez çünkü her şeyin bir usulü, edebi, adabı var.

İnternetim yavaşladığında TTNET için sahte profiller oluşturup, logosunu kullanıp istediğim gibi söversem TTNET beni mahkemeye verecektir, haklıdır da ama bloguma TTNET ile ilgili bir başlık atar, yazı girerim yaşadığım sorunu güzel bir şekilde anlatabilirim buna TTNET hiçbir şekilde karışamaz ki zaten insanların yaptığı şeyler iki türlüdür ya firmada sorun vardır yada insanda.

Tepkinizi aptalca dile getirmeye kalkarsanız, sonucuna da katlanmak zorunda kalırsınız bu yüzden bir şeyler yapmadan önce çok, çok dikkat etmeniz ve iyi düşünmeniz gerekiyor.

Şu soruları sorun kendinize;
– Sorununuzu mu dile getiriyorsunuz?
– Öfkeyle mi hareket ediyorsunuz? (Öfkeyle hareket ettiğinizde kendinize bir şeyler soramazsınız.)

Sorun olduğunda ağlarsanız; bir şeylere ihtiyacınız olduğunu düşünürler, siz söylemezseniz bilmezler.

Saldırırsanız; yağmacı olduğunuzu düşünürler bu durumda da adalete başvurmak zorunda kalırlar.

Doğru, düzgün bir şekilde anlatırsanız; Sorununuza bir şekilde çözüm bulmaya çalışırlar ayrıca düzgün bir şekilde de şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

Konu ile ilgili gerçek bir örnek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

http://www.hukuki.net/showthread.php?103035-Tescilli-Marka-ismi-ve-Logosunu-Twitterda-Kullanarak-Hakaret

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap