Sosyal Medya

Linkedin Kullanıcı Adı (Username) Nasıl Alınır?

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca

Bilindiği gibi sosyal medyanın hemen, hemen her mecrasında siteadi.com/Username şeklinde uzantılar verilmektedir, tüm sosyal mecralarda bu kullanıcı adına sahip olmanız aynı zamanda daha kolay ulaşılabilmeniz anlamına geliyor ve arama sonuçlarında da daha iyi listelenmenize imkan sağlayabilir.

Linkedin Kullanıcı Adı, Username Nasıl Alınır

Tüm sosyal mecralarda kullanıcı adlarını aldığınızda orjinalliğinizi korumuş olursunuz, genelde böyle bir şey çıktığında sırf gıcıklık olsun diye defalarca üyelik gerçekleştirerek kullanıcı adları alınmaktaydı, facebook sayfa için kullanıcı adı almaya 25 beğenme limiti koydu, profillerde ise cep telefonu doğrulandığı zaman alınabiliyor. Twitter da üye olurken seçiyorsunuz yani istediğiniz kullanıcı adını alabiliyorsunuz.

Linkedin de iş alanında büyük bir sosyal ağ, bu ağda username veriyor fakat bir çok kullanıcının çok geç haberi oluyor, sonra baktıklarında ise kullanıcı adları başkaları tarafından alınmış oluyor. Kullanıcı adınızı kaptırmamak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir…

Linkedin Kullanıcı Adı Alma
İlk olarak sisteme giriş yapın, sisteme giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın, açılan sayfada aşağıdaki fotoğraftaki bölümü bulun, kırmızı ile işaretli bağlantıya tıklayın.

Profil kullanıcı adı özelleştirme

Genel profil URL’nizi özelleştirin bağlantısına tıkladığınızda aşağıdaki gibi kullanıcı adı yazabileceğiniz pencere açılacaktır.

linkedin kullanıcı adı, username

Almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve Özelleştirilmiş Url Al butonuna tıklayın! Hepsi bu kadar 🙂

Linkedinde takip edebilirsiniz http://tr.linkedin.com/in/ufukkaraca

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap