Genel

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 Şebeke ve Wifi Sorununa Kesin Çözüm.

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-i9192 (Çitf Sim Kartlı) modelini Türkiye’de hiç görmedim, bu cihazlar yurt dışından getirtiliyor ve hemen, hemen hepsinde aynı sorun oluşuyor.

Arabistandan gelen Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-i9192‘de oluşan sorunları sıralıyorum.

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192

1 Sorun Şebeke Problemi
Çoğunluk paraporta kayıt ettirmiyor telefonu, e-mail numarası atılıyor 40, 50 TL’ye tabi bu işlemden sonra sorun olduğunu düşünebilirsiniz fakat sorun e-mail numarasının atılmasından kaynaklanmıyor. Görüşme yaparken sürekli telefon kapanıyor, telefon her yerde çekmiyor, doğru düzgün görüşme yapamıyorsunuz.

2 Sorun Wifi Açılmıyor Problemi
Şebeke problemi olunca telefoncuya götürüyorsunuz, telefoncu telefonun hastalığını biliyor (yazılımsal) fakat yanlış ilaç verince bu sefer wifi de gidiyor, wifi ile nete bağlanamıyorsunuz, hiçbir şekilde açılmıyor. Şebeke sorunu da düzelmiyor.

Telefoncu, telefona yazılım attıktan sonra wifi de gitmişti…

Daha sonra telefonu ben aldım, biraz kurcaladım telefon tamamen yazılımsal olarak bitti diyebilirim.
En sonunda telefon için şuradaki yazılımı buldum, yükledim ve sorun tamamen çözüldü. 1 Hafta telefonu test ettikten sonra sahibine teslim ettim, şuan görüşmeler sorunsuz yapılıyor, wifi de sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Aşağıdaki indirme linkine girmeden önce şuraya tıklayıp siteye üye olmanız gerekmektedir, üye olmadan indirmeye izin vermiyor artık…

Şu sayfaya giriyoruz: I9192XXUCNG2_I9192SERCNG2_SER.zip/

Gerekli android yazılımını ve yazılımı yüklemek için kullanacağımız Odin v3.09’ü indiriyoruz. Hepsi sayfada mevcut, daha sonra yazılım yükleme ile ilgili araştırma yaparsanız nasıl yükleyeceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yukarıdaki yazılımı sadece başlıkta belirtilen model için kullanın, aksi halde cihazınızda sorunlar oluşabilir.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

18 Yorum var.

 • ben root attım telefona sırf bu hata yüzünden bok yoluna gitti lanet olsun Herşeyi denedim olmadı Rom atıcam düzelirmi kesin ?

 • link bozuk düzeltirmisiniz
  ben 5.0 yükledim herşey normal ama wifi açılıyor şifre giriliyor baglan dedigimde kaydedildi yazıyo baglanmıyo sorun ne olabilir

  cezayirden gelen i9192 modeli

 • link çalışmıyor. bir de ben sorun ne tam olarak ne bilmiyorum. arama yapabiliyorum telefonu bana babam verdi. mısırdan almış. ama wifiden internete bağlanamıyorum

  • Siz kendiniz yapamazsınız zaten bu işlemi, bir telefoncuya falan vermeniz gerekir ama telefoncu normal yazılımı atar muhtemelen sorun yine çözülmez. İki s4 mini yazılı arasında fark var.

 • İşte asıl sorum oydu, imail attırdım, sizin linkini paylaştığım firmware i yükledikten sonra tekrar imail attırmam gerekir mi ?

 • öncelikle paylaşım için çok teşekkürler. Programı indirip, telefona başarıyla kurulum yaptım. Fakat henüz sim kartı takmadım. Programı kurmadan önce telefoncuda telefonu kırdırmıştım ( Pasaporta işletmemek için ) , şimdi firmware yükledikten sonra sorunsuz kullanabilecek miyim, yoksa telefonu pasaporta işletmem veya kırdırmam gerekir mi, kırdığında yine eski sorunları yaşar mıyım ?