Genel

Avansas ile online alışverişi fırsata çevirme

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Bana göre teknoloji çağının en büyük nimetlerinden biri online alışveriş, önceleri sadece elektronik eşyaları internetten alırdım şimdi neredeyse her şeyi internetten almaya başladım. Günlük ve temel ihtiyaçların bir çoğunu artık internetten temin ediyorum çünkü kampanyalar, fırsat ürünleri gibi birçok indirim oluyor, bunlardan yararlanıyorum. Karşılaştırma şansınız ve iade-değişim işlemlerinde de kolaylıklar olunca benim için vazgeçilmez diyebilirim.

Avansas Logo

Genelde alışveriş yaparken her zaman güvenilir, müşteri memnuniyetini benimsemiş siteleri tercih ederim, tavsiye ederim. Kurumsal imajı olmayan, müşteri memnuniyeti nedir bilmeyen seyyar satıcı vizyonuna sahip, bugün var, yarını meçhul olan yada öyle gördüğüm firmalardan kesinlikle alışveriş yapmam.

Gelelim Avansas’ın kampanyalarına
Marketlerde 20 Liraya satılan Doğuş Filiz çayın 1 kilosu Avansas.com’da 17,95 TL. Ayrıca 300 gr Doğuş Küp Şeker Hediyeli, İstanbul içi de 30 TL üzeri kargo bedavaydı, 2 paket sipariş verdim yani kargo ücreti de ödemedim. Çaylardan 4,5 TL kazançlı olmanın haricinde ekstra olarak 600 gr şeker yanında bedava gelmiş oldu.

İstediğiniz birçok ürünün en uygun hangi firmanın sattığını ve fiyatlarını karşılaştırabileceğimiz bazı platformlar mevcut. Alacağım ürünün ne olduğu hiç fark etmez. Öncelikle karşılaştırma sitelerinde fiyat avantajına bakarım. Daha sonra sipariş vereceğim site kurumsal mı güvenilir mi onu araştırırım. Siz de mutlaka akakce, cimri gibi platformları kullanın.

Avansas Kampanya

Üstelik siparişleri sepetime eklediğimde birde promosyon hediye çıktı karşıma, birçok firma üç kuruşun hesabını yaparken bu kadar cömert olması da ayrı bir güzellik 😀

Avansas Promosyon

Aynı şekilde kampanya yapan başka firma var mı diye baktım ama avansas.com’un haricinde başka firma yoktu.

Böylelikle ilk defa internetten çay ve şeker almış oldum, bu alışverişi de avansas.com’dan yaptım. Bu arada Avansas’dan da ilk alışverişim oldu.

Daha önce birçok yerde baktım daha değişik kampanyalar vardı fakat kurumsal bir imajı olduğu için Avansas’ı tercih ettim. Bakalım kargo gönderisi konusunda nasıl? Çaylarım geldiğinde fotoğraflarını çekip yazıya ekleyeceğim 🙂

Siparişlerimi aldım, işte fotoğrafı 🙂

Avansas Sipariş

Avansas güvenilir mi?
Sorusunun cevabını da sağdan, soldan okumak ile değilde alışveriş yaparak almış olduk…

Şikayet var gibi birçok şikayet sitesi mevcut, bu sitelere bakarak yola çıkarsak ne yazık ki yanılma ihtimalimiz çok büyük olur. Hergün binlerce insan alışveriş yapabiliyor ve içlerinde sorunlu, derdini anlatamayıp sağa sola saçma sapan yazı yazan insanlarla dolu ortalık. Şikayet siteleri de bunlara izin veriyor aslı var mı? yok mu? buna da bakmıyorlar yazıyorsunuz direkt onaylanıyor çünkü bu şikayetler sayesinde para kazanıyorlar.

Şikayet var sitelerinde yazılan şikayetlere firmalar cevap verebilmek için firmalardan ücret talep ediyorlar durum böyle olunca da amaç şikayetlerden para kazanmak oluyor. Bunlara para kaptırmak istemeyen firmalar da şikayetlere cevap vermiyorlar.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

2 Yorum var.

 • Reklam kokan hareketler bunlar. Bence hemen yanı başınızdaki indirim marketlere bir bakın dünyadan bu kadar habersiz olmayın. İnternetten tabiki alışveriş yapın ama o firmalarda babalarının hayrına ücretsiz kargo v.b. yapmıyorlar. Birkaç üründe fiyatları iyi olabilir ama her üründe çok iyi fiyat yok hiç ummadığınız mahalledeki bir esnafın bile bazen çok iyi fiyatları olabilir.

  • Sırf sitene link alabilmek için yorum yaptığını biliyorum bu yüzden bağlantını kaldırıyorum ve yorumunu öyle yayınlıyorum. Ayrıca bakmadığımı nereden biliyorsun? Fiyat araştırması yap bul bakalım aynı fiyatı ve aynı ürünü bana herhangi bir bakkal yada marketten.

   Birçok yere baktım merak etme, totalde 6 paket çay aldım. Hiçbir şey almadan yazı yazsam söylediğinde haklı olabilirdin ama site üzerinden yaptığım bir alışveriş söz konusu ve bu alışveriş ile ilgili de istediğim gibi yorum yapabilirim.

   Ayrıca senin o mahalle esnafı dediklerine promosyonlu ürünleri vermiyorlar.

   Sonuç olarak: Ben istediğim ürünü yanında promosyonları ile birlikte piyasanın en ucuz fiyatına aldım ve kapıma kadar da ücretsiz getirttim.