Genel

Hepsiburada.com Hediye Çeki Fiyaskosu

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Uzun zamandır hepsiburada.com üyesiyim ve bu zamana kadar yaşadığım tek sorun aldığım cep telefonunun tedarik sürecinde belirtilen süreden fazla kalmasıydı o sorun da 2011 de yaşandı sanırım.

Bunun haricinde herhangi bir sorun yaşamamıştım fakat geçtiğimiz günlerde dizüstü bilgisayar siparişi verecektim, siparişi verirken laptopun yanında 150 TL’lik hediye çeki yazıyordu, koskoca e-ticaret sitesi ürün satmak için yalan, yanlış şeyler yapmaz diye düşündüm. Neyse 16 Mart 2014 tarihinde siparişi verdim,  dizüstü bilgisayarı aldıktan sonra nette hediye çeki ile ilgili araştırma yaparken direkt kampanyanın bulunduğu, yani 150 TL hediye çeki fotoğrafının perde arkasına ulaştım.

Aşağıdaki fotoğrafta 100 TL bonus yazan yerde, ben ürünü alırken 150 TL hediye çeki yazıyordu…

Hepsiburadacom Hediye çeki fiyaskosu

Kampanya 14 Mart 2014 tarihinde bitiyormuş, yani kampanya bittiği halde hepsiburada.com 150 TL hediye çeki yazısını kaldırmayarak ben dahil o ürünü 15,16 mart tarihleri arasında alanları bir güzel keklemiş oldu. Hediye çeki olmasa ürün alınmayacak mıydı? tabi ki alınacaktı ama koskoca e-ticaret sitesinin ürünü sattırmak için böyle yalan, yanlış şeyler yapması, insanları aldatması, aptal yerine koyması hiç hoş değil. Güncellemeyi unutmuş olmaları da müşterinin sorunu değildir, telafisi yapılmalıdır, yaparlar diye düşündüm ama düşündüğüm gibi olmadı…

O sitede alışveriş yapanlar o siteye güvenerek alışveriş yapıyor, müşteri hizmetlerine durumu bildiren mesaj atıyorum hiç ama hiç ilgilenmeden saçma, sapan bir cevap veriyor.

19.03.2014 15:14:50 tarihinde mesajıma cevap veren müşteri hizmeti bana link atıp, kampanya koşulları şu adreste mevcut, belirtilen tarihler dışında yapılan alışverişler kampanyaya dahil olmamaktadır. diyor yani bu da demek oluyor ki bunlar insanları aptal yerine koyuyorlar. Ben alışveriş yaparken orada 150 TL hediye çeki vardı, alışverişi yapıyorum, 3 gün sonra yok öyle bir dünya diyorlar, müşterilerini aptal yerine koyuyorlar.

Tekrar, tekrar belirtiyorum: Hepsiburada.com bana, ürünü aldığınız tarihte, ürünün yanında 150 TL hediye çeki yazan fotoğraf yoktu demiyor. 150 TL’lik çek vardı, ürünleri sattırmak için hafta sonu güncellemediler, ürünler satıldı, bir çok kişinin çekleri yalan oldu olayın aslı budur.

İnternet’te araştırma yaparsanız, bu konuda ne kadar çok insanı aptal yerine koyduğunu çok rahat görebilirsiniz.

Burada tebrik edilecek tek bir şey var: Ürünün yanında 150 TL hediye çeki vardı dediğimde bunu inkar etmemiş olmaları. (Ne inkar ederiz nede veririz.)

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

6 Yorum var.

 • ben bu kampanyanın son gününde-24.07.2014 tarihinde bu siteden 8.000tl alışveriş yaptım.yapmamın tek sebebi, aldığım pc malzemelerinde hediye çeklerinin olmasıydı.hediye çekleri olmasaydı, başka sitelerde daha uyguna mevcut idi.toplamda 495tl hediye çeki olmalıydı. bana 2 adet 75tl değerinde hediye çeki verildi. her ay 1 tanesini kullanabilirim. aradığımda kampanya detaylarını iyi okumadığımı ve toplam alış verişlerde 160 te hediye çeki verildiğini söylediler. yani ayrı ayrı 1000tl lik alışverişler yapsaydım, her 1000 tl için 150tl hediye çeki alacaktım…yıllardır sorunsuz alışveriş yaptığım hepsiburda ya bunu hiç yakıştıramadım.insanı yanıltmaktan başka bir şey değil.

 • merhaba arkadaslar,

  ben 7 temmuzda hepsiburada.com’dan cep telefonu aldim ve 75+75 tl hediye ceki kazandim ve bugun ilk 75 tl’yi siparisimde kullandim ve hic bir problemle karsilasmadim.

  ben kendi tecrubemi yazdim ve hepsiburada.com sitesinden cok memnun kaldim.

  yigidi oldur ama hakkini yeme

 • ayrica benimde eklemek istediğim bir iki bişe var, bende 1600 tl değerinde alişveriş yaptim ve 200 tl hediye ceki kazandim ama nasil 🙂 100+100 ve biri 2 ağustosta biri 9 ağustosta tanımlanacak diyor yani 2 sini ayni anda kullanamiyorsun ayrica kullanmak için en az 300 tl’lik alişveriş yapman gerekiyor, boylede güzel insanlari aptal yerine koyuyorlar, ve ben sirf bu hediye ceki için alişveriş yaptim yoksa gider teknosadan alir evime gelirdim. Özetle hepsiburadanın hediye çeklerine kanmayin

  • Ben 75+75 hediye çeki alacak sekilde alışveriş yaptim. Birini kullandım. Diğerini yatırmadılar.