Genel

Android Cihaz Yöneticisi ile telefonunuzu yönetin!

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Android Cihaz Yöneticisinde oturum açtığınızda, telefonunuzun hangi il, ilçe, mahallede olduğunu kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz, üstelik bunlar için telefona hiçbir şekilde ihtiyaç duymuyorsunuz. Sadece kendi telefonunuz değil, Google hesabı kullanan telefonların, Google de bulunan hesaplarının kullanıcı adı ve şifresini bildiğiniz her cihazı yönetebilirsiniz…

Adres olarak nokta atışı yapamıyor yani tam olarak adresi gösteremiyor bir, iki sokak arkası, önü olarak veriyor yani isabetli bir şekilde yer gösteriyor üstelik siz bu tespiti yaparken telefona herhangi bir bildirim göndermiyor yani gizli bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

Android Cihaz Yöneticisi ile telefonunuzu yönetin!

Telefonunuz birinin eline geçtiğinde, içerisindeki bilgileri kesinlikle görmemeli diyorsanız hemen İnternet üzerinden Android Cihaz Yöneticisine girerek, telefonunuzu kilitleyeceksiniz yada fabrika ayarlarına dönerek telefonunuzun ilk aldığınız gün ki haline dönmesini sağlayacaksınız, yani her şeyi silecek, telefonu sıfırlayacaksınız.

Cihazın kontrolünü Android Cihaz Yöneticisinden tam olarak yapabilmek için Telefonunuzdan yeşil iconlu Google Ayarları uygulamasına girin, en altta Android cihaz yöneticisi var ona tıklayın…

Sadece yer bilgisi öğrenmek için; Bu cihazın konumunu uzaktan bul’u işaretleyin.
Cihaz kontrolü için; Uzaktan fabrika ayarlarına sıfırlamaya izin ver.’i işaretleyin. Bilgi ekranı çıkacaktır. Etkinleştir dediğinizde ayarlar aktif olacaktır.

Tam tersini yaparak, izlenmeyi durdurabilirsiniz ama telefonunuz çalındığı zaman yer tespiti yapamaz, fabrika ayarlarına döndüremez, kilitleyemezsiniz.

Android Cihaz Yöneticisine nasıl girebilirsiniz?

Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://www.google.com/android/devicemanager adresine tıklayın.

Açılan ekranda konumu otomatik olarak buluyor, Ayrıca evde telefonunuzu kaybettiğinizde bilgisayarınız varsa Android Cihaz Yöneticisinden telefonunuzu çaldırabiliyorsunuz.

Cihazınızın tam kontrolünü Android Cihaz Yöneticisi aracılığı ile yapmaya başladıktan sonra dikkat edin, telefonunuzun içeriğini tamamen silmeyin, sistem kendisi silmiyor ama deneme amaçlı cihazı silmeyi falan deneyebilirsiniz diye söylüyorum…

Not; Tüm bunları yapabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor…

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap