İnstagram

İnstagramda takipçi arttırma. (Takipçi nasıl çoğaltılır?)

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

İnstagramda takipçi çoğaltmak için çeşitli uygulamalar ve siteler var ve bunların hiçbiri bir işe yaramıyor sadece insanları kandırarak profillerini kullanıyorlar ve bu yöntemle uygulama, site sahipleri para kazanıyorlar.

Bedava peynir fare kapanında olur.

Yoğun olarak instagramı kullanıyorum ve birçok şeye dikkat ediyorum yani gelişi güzel kullanmıyorum her detay aslında yeni bir fikir veriyor ama insanlar genelde detaycı olmadığı için detaylardan çıkacak yeni fikirleri göremiyor. Göremedikleri içinde hiçbir şekilde yol alamıyorlar.

Takipçi arttırmak istiyorsunuz peki profiliniz buna uygun mu?
Takipçi arttırmak isteyen birçok insan bunun yöntemini soruyor ama profillerine baktığımda takibe değer birşey bulamıyorum. “Senin neyini takip etsinler?” de diyemiyorum ama olurda diyemediklerim bu yazımı okursa demiş oldum. Herkes takipçi arttırmak istiyor ama bunun için belirli kriterler var. Öncelikle biraz dürüst olup kendinize birkaç soru yöneltmeniz gerekiyor.

Kendinizi başkasının yerine koyun ve cevap verin.
1- Profilinize bir başkasının gözüyle bakmaya çalışın ve siz olsanız takip edermiydiniz?
2- Yine aynı şekilde başkasının yerine koyun ve siz olsanız neden takip ederdiniz?
3- Hiç tanımadığınız birini neden takip edersiniz?
4- Hiç tanımadığınız biri sizi neden takip etsin?

Soruların cevapları aslında belli,
İnsanlara farklı şeyler sunamıyorsanız yani hiçbirşey yapmıyorsunuz demektir;

1- Takip etmezdiniz.
2- Hiçbir neden yok.
3- Hiçbir neden yok.
4- Hiçbir neden yok.

Durum böyle olunca takipçi arttırmanız mümkün olmayacaktır.

Söz yazabilirsiniz, Gezdiğiniz yerlerde Kendi çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz, Herkesten farklı bir görüşünüz ve bakış açınız vardır bunları paylaşabilirsiniz. Bunlar sadece birkaçı yapılabilecek birsürü şey, her ne yapıyorsanız elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

Unutmayın; Güzel şeyler yaptığınızda insanlar devamını bekleyecek ve severek takip edecektir ama yaptığınız herneyse ve bunda iyi değilseniz, saçma şeyler yapıyorsanız takipten çıkarılacaksınız.

Önceliğiniz takip edilecek bir profil yapmak olsun.
Yukarıda saydığım şeylerden yola çıkarak güzel bir profil oluşturabilirsiniz. Profil sizin yansımanızdır bundan yola çıkarak birşeyler yapın. Paylaşmaya değer yaptığınız şeyler sadece sizin beğeneceğiniz şeyler olmasın.

Normal bir profile takipçi satın alsanız çoğu takibi bırakacaktır. Takip programı dahi olsa normal bir profile takipçi çekmeniz oldukça zor olacaktır. Kişisel, normal profilleri takip eden insanların takibi bırakma oranı oldukça yüksek sizde bundan yola çıkın.

Kişisel bir profille 3000 kişi takip edildiğinde geri dönüş oranı oldukça düşük oluyor.
Güzel bir profille 3000 kişi takip edildiğinizde geri dönüş oranı 750 – 1000 – 1500 arasında değişiyor.

Yani yaptığınız şeyi iyi yaparsanız 2 günde 1000, 1500 takipçi getiren bir hesap oluşturabilirsiniz. Bunun için herkesin beğeneceği şeyler yapmanız gerekiyor.

Çok fazla kişisel paylaşımlar yaptığınızda insanlar yine sıkılıp takibi bırakabilir bu yüzden yaptığınız herşeyin genel olmasına dikkat edin. Her bulduğunuzu paylaşmayın seçici olursanız geçici olmazsınız.

Kendi çektiğim fotoğrafları paylaştığım bir profil oluşturdum hiç uğraşmadan 1000 takipçi oldu.
Profil: https://www.instagram.com/ufukkaracafotograf/

Profile ait 1 haftalık istatistik;
Aşağıdaki ekran görüntüsü 03.01.2017 01:10 da alınmış olup, son bir haftayı kapsamaktadır.

blank

Yani kısacası iyi bir profil toprak gibidir ektiğinizi biçersiniz.
Kötü profilde beton gibidir arada iyi şeyler eksenizde ektiklerinizin tamamı boşa gider.

– Takipçi satın alarak takipçi sayınızı çoğaltamazsınız paranız boşa gider 10.000 takipçi alırsınız 1 hafta sonra 2, 3 bin kişi kalır bu yüzden tavsiye etmiyorum.

– Takipçi ve beğeni kazanma uygulamaları size hiçbirşey kazandırmaz profiliniz spama girer aksine zararını görürsünüz bu yüzden uzak durun.

Takipçi sayınızı arttırma çalışmalarına başlamadan önce insanların sizleri takip etmeleri için nedenleri çoğalmaya çalışın, öncelikle uygun bir profil oluşturun sonrada benzer ilgi alanında paylaşımlar yapan profillerin takipçilerini takip edip geri dönüş yapmalarını bekleyin.

Bu yazıyı okuyupta takipçi satın alan varsa yukarıda anlattıklarımı daha iyi anlayacaktır çünkü aldıkları takipçilerin neredeyse %80’i 1 ay içerisinde kaçmaktadır. Kalanlarda bot hesaplardır.

Makalede sadece yeni açtığım profili örnek gösterdim ama harici birçok profilde deneme yaptım ve bu denemelerin sonucunu da makale olarak sizlere sunmak istedim.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

2 Yorum var.