Webmaster

R10.net’e Ne Oldu?

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Dün gece r10’net’e girmeye çalıştım ama bir türlü beceremedim, otomatik giriş yapıyordu acaba şifreyi mi unuttum diye düşündüm daha sonra bir, kaç arkadaşa sordum onlar da giremediğini belirttiler.

3,5 saat sonra forumdaki konuların tarihlerine baktım 00:30’dan sonra açılmış yeni konu olmadığını fark ettim yani sorun r10.net kaynaklıydı. Gündüz düzelir diye düşündüm ama düzelmedi, veri tabanı hatası vermeye başladı, yedeklerde problem varmış sanırım umarım kısa sürede düzelir, bir çok kişi ekmek yiyor oradan ve ramazan üstü hiç iyi olmadı…

Konuyu açma sebebine gelelim;
Arkadaşlarımdan bir tanesi hack ile ilgili bir resim gönderdi, bu resimde eski tarihteki hack olayına ait bir resim yani aslı yoktur, Resmin bulunduğu yazı https://www.ufukkaraca.com/r10-net-hacklendi.html Yazıdaki resimde bir yazı var, o yazı eski hack olayıyla ilgilidir. Yani bir şey değildir, bir şeyler olduğu zaman eskileri çıkarıp ortaya atmaya meraklı bir millet olduğumuz için, nasıl ortalığı karıştırırım düşüncesi var millette…

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

7 Yorum var.

 • Şimdi yedekleme olayı malumumuz çok önemli. Ben ne zaman akıllandım? Harddisk yanıp müşteri sitelerini dahil birçok siteyi sıfırdan yapınca. 1 ay önbellekten veri topladım. Hele hele şu blogum için çok uğraştım. Mustafa Güler de yardım etti de toparladım. Zor iş gerçekten.

  Ama sonra naptım. Ayda bir yedek alıyorum. Yedeğin yedeğini de başka hddye alıyorum. Her yer yedek oldu haha 😀

  R10 benim olsa diye bir yazı yazıp mimleyelim. Ben kendi ellerimle almaya çalışırım. Alırım başka bir yerde kurup test bile ederim. Tabi kolay işler değil biliyoruz.

 • r10 da zamanında başka forumların hakkını yiyip üye çaldı şimdi başına bunların gelmesi şaşırtıcı değil.

 • Son durum labidudan :

  Sıtkı Çakmak
  02/08/2012 12:30 r10.net ile alakalı durum : veri kurtarma merkezi ,hdd ile alakalı 1 hafta sonra kurtarılıp kurtarılmayacağına dair sonuç bildirecek.

  Yurt dışı dahil tüm yollar denenecek.+ olarak mevcut bozuk olan başka bir 50gb veri var.

  onlar üzerindede çalışılıyor.eğer hiçbir sonuç alamazsak malesef 15-01-2011 tarihine döneceğiz.

 • Bu arada diğer webmaster siteleri de ramazan bitmeden bayrama başlamış durumda, Bir gemi batarken, Diğer gemilerin su üstünde durması demek, her şeyin bittiği anlamına gelmiyor.