Webmaster

R10.net Hacklendi

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Türkiyenin en büyük Webmaster forumu aynı zamanda Türkiyedeki Webmasterların büyük bir bölümünün ekmek kapısı olan r10.net Az önce hacklendi. Koskoca forumda bir tane yönetici çıkıp müdahale etmedi!!!

R10.net Hacklendi

Gece 3 gibiydi, siteyi hackleyen hacker arkadaş forumun bir çok üyesine adminlik verdi, adminliği alan bazı üyeler kategorilerin bazılarını kendi web sitelerine yönlendirerek bu zarardan kendine pay çıkarmak istedi, belkide çıkardı…

Ekran Görüntüsü İçin Tıklayın

Siteyi hackleyen arkadaşın bırakmış olduğu mesaj;

Forum şu andan itibaren hacklenmiştir. Ben aslında r10.net i seven bir üyeyim. Eskiden çok sevdiğim bu site zaman geçtikçe yozlaşmaya yöneticilerin şeyinin keyfine göre yönlenmeye basladı. Artık yönetici tanıdığı olanın işi yürüyor. Olmayan adamın ise konuşmaya bile hakkı yok. Yöneticiler ilgisiz. Forum kargaşa içinde. Bu işi yapamıyorsanız yapmayın gitsin arkadaşım. Niye hackledik ? Yöneticiler bir otursun düşünsün acaba ne oldu diye. Neden bu duruma geldik diye. Önce normal bir sitesindir. Sonra büyürsün senle birlikte taleplerde büyür. Sonra bir güç olur vurduğu yeri yakar. İşte meziyet onu kontrol edebilmekte. Onu edemiyorsan birileri kontrol eder. Güç bende diye sevinmemek lazım. Art niyetli bir insan değilim bu seferlik zarar vermiyorum ama forumdaki değişimi görmezsem r10 u kökten bitiririm. İstediğimiz sadece adam gibi bir forum ve kendi çıkarlarını gözetmeyen yöneticiler.. Saygılarımla R10 u seven bir dost.

Hem siteye zarar veriyor üstüne birde r10’u seven bir dost diyebiliyor…

Yapılan şey gerçekten çok büyük bir ayıptır ve bunu yapan arkadaşta mutlaka r10.net’ten ekmek yemiştir. Ekmek yediği ve birşeyler öğrendiği yere zarar veren bir adamdan ne beklenir ki?

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

9 Yorum var.

 • Bence çok iyi yapmışlar orada yapılan haksızlıklar ve insanları ticaret uğruna her haltı yiyorlar keşke benim de yaşadığım olay haksızlık yapılan bir yerde allah naleti onları üzerine olsun r10 o kadar gözünüzde büyütmeyin bilginiz forum siteleri de ne farkı var çakal yuvası resmen para avcılarının bir araya gelmiş insanları kendince farklı olarak üzerinde iş yapıyoruz havasında olan bir forum sitesi daha iyisin yapan forum arkadaşlar var tabi.

 • Adminler ilgisiz bizde forum yönettik yönettiğimiz forumdada bir kişi kalkıpta senden şikayetçiyim demedi dese hatayı kendimde ararım önce 60bin kişilik forumumda oldu 200bin kişilikte. Tek sorun yönetim 🙂 Üyelerle tek tek ilgilenmesi zor geliyor.

  Gelsin gelir kapısı olur sana r10 dolandırıcı mekanı. Sonra avazları çıktığınca bağırıyorlar işmi yok kardeşim bi sanal alemmi kaldı ? yemin ederim sokakta hıyar satın r10 dan daha çok kazanırsınız.

 • iste sorunda burda admin veya modla sorunu varsa kendi aralarinda halletsinler. okadar yardima ihtiyaci olan insani neden engelliyorlar mahrum birakiyorlar. internet cikti yigitlik öldü zaten. internetten kiminle sorunu olabilirki insanin anlamiyorum. herkes kabadayi kesinli net sayesinde.

  insanlarimizin yanlisi yapici degilde kirici olmasi. sonuc olarak benim gibi yardima ihtiyaci olan yüzlerce insan yardimsiz kaliyor bu sürede.

  • Murat bey biliyorsunuz ki r10′da bir çok kişi iş alıp, vermektedir ve bir çoğu peşin çalışmaktadır kayıt herkese açık olduğu zaman dolandırıcıların hepsi üşüşecektir, yani herkese üyeliği açmak demek aynı zamanda dolandırıcılara yol açmak anlamına gelmektedir.

   Forumdan atılan bir dolandırıcı daha sonra başka bir isimle üye olup, tekrar dolandırıcılık yapabilir bu yüzden normal karşılıyorum bu durumu. Herkes sizin gibi yardıma ihtiyacı olduğu için kullanmıyor 🙂 Zaten içerik herkese açık.

 • Adam bir yönden çok haklı usta
  Şimdi burda ne kadar söz söylesek r10 u çekemiyorlar diyecekler.
  Büyük olan r10 değildir. Büyük olan takılan üye sayısıdır. Yoksa ne farkı var r10.net diğer forumladan

 • Usta yanlış anlamada r10.net’te sabah akşam adminlere mail at yönetimin hatalarını bildir hiç bir admin seni takmıyor bile. Böyle yapması iyi oldu. Şahsen bu yönetim değişmezse kökten bitiririm diyor orda hackleyen kişi inş bitirir. Çünkü çok hata var gerçektende.

  • Burada herkesin yanlış anladığı bir yer var, Adamın sorunu r10 ile değil modlar ile bu adam madem yürekli, madem cesur ne derdi sorunu var ise modlar ile çözsün? O kadar insan ekmek yiyor ve bir şeyler öğreniyor. R10′u savunduğumu düşünmeyin hiç bir mod ile yakınlığım yoktur kendi halimde takılıyorum r10′da 😀