İnstagram

İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor (Uygulama Kaldırma)

blank
Tarafından Yazılmıştır Ufuk Karaca
Sosyal ağlarda takipçi artırmak için bazı uygulamalara katıldığınızda yada profilime kim bakmış, seni takip etmeyenleri görme gibi uygulamalara katıldığınızda uygulama sahipleri sizin profilinize istedikleri hesabi takip ettirebilirler, hesabınızda paylaşım yapabilirler, sizin hesabınızdaki herkese özel mesaj atabilirler.

Uyulamaya katılırken tüm izinleri veriyor herkes ama bu izinler ile yukarıda saydıklarımın yapıldığından haberleri yok…

Bu tarz takipçi arttırmak için yapılan uygulamalar Facebook’ta başladı, Twitter, İnstagram derken tüm ağlara yayıldı…

Takip Ettiklerim Neden Artıyor?

Takip Ettiklerim Neden Artıyor?
İnstagramda takip ettikleriniz kendiliğinden artıyor mu? aslında kendiliğinden artmıyor. Kullandığınız takipçi kazan, beğeni kazan, takip etmeyenleri gör tarzında bir çok uygulama mevcut bu uygulamalar profilinizi sizin gibi kullanıp mesajlarınıza dahi erişebiliyorlar. Bunu çıkar kapısı haline getirmek içinde takipçi, beğeni satarak para kazanıyorlar. Sattıkları beğeniler ve takipçilerin kaynağıda uygulamayı kullanan profillerdir.
Takipçi hilesi yaptım nasıl iptal edebilirim?

Takipçi hilesi yaptım nasıl iptal edebilirim?

İnstagramda beğeni, takipçi kazanmak için bazı sitelere instragram hesabınız ile kayıt olduysanız eğer bunun kesin çözümünü makalemde anlattım. Kolay bir şekilde yapabileceğiniz birkaç adım var ve bular kesin çözümdür. Tekrar olmaması için aynı işlemleri yapmamanız gerekiyor.
İzinli uygulamalar bende görünmüyor

İzinli uygulamalar bende görünmüyor

Makalede bahsettiğim gibi izin verdiğiniz uygulamalar bölümü mevcut eğer burası boş ise yani uygulama görünmüyor ise herhangi bir uygulamaya izin vermemişsinizdir, haliyle bu adımı geçip diğer adımı yapmanız yeterlidir.
Takip ettiklerim yüzünden hesabım kapanır mı?

Takip ettiklerim yüzünden hesabım kapanır mı?

İnstagram otomatik işlem yaptığını düşünen hesapları bazen birkez uyarıyor bazende hiç uyarmadan topluluk kurallarına uyulmadığından dolayı kapatmaktadır. Sadece takip etmek değil, beğeni yapmak, yorum yapmakta bunların içide tabibunlar sizin isteminiz dışında profilinizi kullanan uygulamalar tarafından yapılıyor instagramda böyle birşeye karşı olduğu için hesapları kapatmaktadır.

Bu uygulamalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

1- İnstagram hesabınızdaki tüm uygulamaların profilinize erişimini durdurun.
Bunu nasıl yapacağınızı çok basit bir şekilde anlatacağım fakat işinizi gördükten sonra bir yorumu çok görmeyin 😀

İlk olarak https://instagram.com/ da oturum açıyoruz, oturumu açtıktan hemen sonra şu https://instagram.com/accounts/manage_access bağlantıya tıklıyoruz.

Bu bağlantıya tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir yazı çıkarsa ikinci yönteme bakın.

İzinli Uygulamalar
Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin.

Bu fotoğraftaki gibi bir bölüm çıkarsa da uygulamalara izin vermişsiniz demektir. Fotoğrafta gördüğünüz gibi sağ tarafta iptal et bölümü var ona tıklandığımızda aşağıdaki fotoğrafta gördüğümüz bölüm açılacak.

İnstagram Takip Ettiklerim Artıyor

“EVET” diyoruz ve uygulamalardan kurtuluyoruz, birden fazla uygulama varsa aynı işlemi

İzinli Uygulamalar
Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin.

Yazısını görene kadar yapıyoruz 🙂

3,5 takipçi kazanmasanız ne olur? Profilinize kimin baktığını göremezsiniz uygulama sahipleri insanları kandırmanın yollarını bularak etkileyici uygulamalar yapıyorlar tabi çoğuna da sosyal medya ile fazla ilgisi olmayan normal kullanıcılara yem oluyor başka bir işe de yaramıyor.

Kullanıcılar Uygulamayı kaldırmayı bilmedikleri için uygulama sahiplerinin işine geliyor, parayla takipçi satıyorlar…

Yani size birilerini takip ettirerek para kazanıyorlar bu yüzden uygulamalardan, eklentilerden uzak durun…

Yukarıdaki yöntemi yaptıktan sonra şifrenizi de değiştirin, şifrenizi değiştirmeden olmadı diye yorum yapılıyor sürekli hepsine tek tek şifreni değiştir diyemiyorum.

Yazıda herşeyi anlatmış olmama rağmen halen olmadığını söyleyenler var, her seferinde aynı cevapları vermemek için bu yorumları siliyorum. Yapılan tüm yorumları görüyorum.

1- Uygulamaları kaldır. (Uygulama yoksa sorun yok)
2- Şifrenizi değiştirin.
3- Tüm bunları yaptıktan sonra hiçbir şekilde sorun kalmayacaktır ancak takip ettiğiniz kişileri tek tek el ile temizlemeniz gerekecektir.

Takip ettiğiniz kişi 10 kişiyse 50 gösteriyorsa bir süre bekleyin kendiliğinden düzelecektir. Soru ve sorunlar geldikçe yazıyı güncelliyorum.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

1.019 Yorum var.