İnstagram

İnstagram Profiline Kimler Bakmış?

İnsanların en zayıf yönleri merakları sanırım bunları iyi bir şekilde kullandığınızda da yaptırmayacağınız şeyler yok. Facebook, Twitter, İnstagram şifrelerini bile hiç bilmedikleri sitelere girerek profillerinin çalınmalarına yada uygulamalar tarafından profillerinin kullanılmasına sebep olabiliyorlar.

Sonrası malum, zincirleme gidiyor.
Hesabınızdan paylaşım yaparak diğer arkadaşlarınızı da aynı yöntem ile kandırmaya çalışıyorlar ki çok rahat bir şekilde başarıyorlar bunu.

Öncelikle şunu öğrenmeniz gerekiyor
Facebook, Twitter, İnstagram ve benzer sosyal ağlarda profilinize kimin baktığını hiçbir şekilde göremezsiniz bu yüzden bu gibi şeyleri gördüğünüzde sazanlık yapmayın. Bu gibi şeylere aldanırsanız profilinizi kullanırlar, hesabınızı çalarlar vs… vs…

Gizli hayranlarınız varsa gizli kalsın uygulama bunları size göstermez bu yüzden böyle oyunlara gelmeyin, neyse makaleyi çok fazla uzatmayalım ve konumuza dönelim.

Bunu nasıl temizlersiniz?
İlk olarak uygulama ile mi ağa takıldığınız bunu öğrenmek gerekiyor bu yüzden web üzerinden https://instagram.com/ da oturum açıyoruz, oturumu açtıktan hemen sonra şu https://instagram.com/accounts/manage_access bağlantıya tıklıyoruz.

İnstagram Profiline Kimler Bakmış

Yukarıdaki ekran görüntüsünde hesabımda bir adet uygulama mevcut, bu uygulamanın erişimini iptal ediyorum. Eğer uygulama yoksa hesabınızda, instagram şifrenizi değiştiriyorsunuz ve hiçbir şekilde sorun kalmıyor.

Önemli olanda şudur ki; Şifrenizi hiçbir şekilde takipçi kazan, beğeni kazan ve benzer yöntemler ile kurulan ağlara kaptırmayın. Bunları yapmadığınız sürece benzer sorunları yaşamayacaksınız.

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

4 Yorum var.

Yorum Yap