İnstagram

İnstagram, Twitter, Facebook Profiline Kimler Bakmış?

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

İnsanların en zayıf yönleri merakları sanırım bunları iyi bir şekilde kullandığınızda da yaptırmayacağınız şeyler yok. Facebook, Twitter, İnstagram şifrelerini bile hiç bilmedikleri sitelere girerek profillerinin çalınmalarına yada uygulamalar tarafından profillerinin kullanılmasına sebep olabiliyorlar.

Sonrası malum, zincirleme gidiyor.
Hesabınızdan paylaşım yaparak diğer arkadaşlarınızı da aynı yöntem ile kandırmaya çalışıyorlar ki çok rahat bir şekilde başarıyorlar bunu.

Öncelikle şunu öğrenmeniz gerekiyor
Facebook, Twitter, İnstagram ve benzer sosyal ağlarda profilinize kimin baktığını hiçbir şekilde göremezsiniz bu yüzden bu gibi şeyleri gördüğünüzde sazanlık yapmayın. Bu gibi şeylere aldanırsanız profilinizi kullanırlar, hesabınızı çalarlar vs… vs…

Gizli hayranlarınız varsa gizli kalsın uygulama bunları size göstermez bu yüzden böyle oyunlara gelmeyin, neyse makaleyi çok fazla uzatmayalım ve konumuza dönelim.

İnstagramdan bunu nasıl temizlersiniz?
İlk olarak uygulama ile mi ağa takıldığınız bunu öğrenmek gerekiyor bu yüzden web üzerinden https://instagram.com/ da oturum açıyoruz, oturumu açtıktan hemen sonra şu https://instagram.com/accounts/manage_access bağlantıya tıklıyoruz.

İnstagram Profiline Kimler Bakmış

Yukarıdaki ekran görüntüsünde hesabımda bir adet uygulama mevcut, bu uygulamanın erişimini iptal ediyorum. Eğer uygulama yoksa hesabınızda, instagram şifrenizi değiştiriyorsunuz ve hiçbir şekilde sorun kalmıyor.

Twitterda uygulama kaldırma
Bilgisayardan twitter hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sonrasında şu bağlantıya tıklıyorsunuz https://twitter.com/settings/applications sağ üstte uygılamaları göreceksiniz işe yaramaz olanları kaldırın.

Facebook’ta uygulama kaldırma
Eklediğiniz bir uygulamayı veya oyunu kaldırmak için:
– Haber Kaynağınızın sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın.
– Ayarlar’a tıklayın.
– Sol menüden Uygulamalar ve İnternet Siteleri’ne tıklayın.
– Kaldırmak istediğiniz uygulama veya oyunların yanındaki kutuya tıklayın.
– Kaldır’a tıklayın.

Tüm bunları yaptıktan sonra şifrenizi mutlaka değiştirin ve üçüncü parti bu tarz uygulamalarla kesinlikle paylaşmayın birçok insanın hesabı bu tarz uygulamalar ile çalınmaktadır.

Önemli olanda şudur ki; Bu tarz uygulamalar tüm mesajlarınızı okuyabilir, sizin adınıza paylaşım yapabilir, mesaj gönderebilir, birilerini takip edebilir, fotoğraf beğenebilir ve yorum yapabilir yani profili sizin kullandığınız gibi kullanabilirler bu konuda daha dikkatli olun.

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

4 Yorum var.

  • erişimi iptal etmek istediğinizden emin misiniz yazısı tam olarak görünmüyor o yüzden evet butonuna basıp erişimi iptal edemiyorum

  • Slmlar ufuk kardes bende ki sorun instagram açılıyor fakat hemen geri kapanıyor ,,,instagram durduruldu yazısı çıkıyor neden acaba ???yardimci olabilirseniz sevinirim