Google Adwords

Google Adwords Reklamcılığının Temelleri Eğitimi

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Uzun zamandır Google Adwords‘te farklı sektörlerde birkaç firma için reklam yönetiyorum, yönettiğim hesaplar arası geçiş yaparken tek, tek uğraşmamak için Müşteri Merkezim hesabı açtım ve tüm hesapları tek bir çatı altında toplayarak işimi kolaylaştırdım.

Google Adwords Reklamcılığı

Sonra, sonra biraz daha kendimi geliştireyim derken Google Adwords‘ün sertifika verdiği sınavlar var, bu sınavlardan ilkine katıldım 2,3 kez ama her seferinde 69, 73 arası gidip geldim. Temek olarak bilgim var ama sınavda çıkan sorulardan eksiklerimi bulabilmek için sayfalar dolusu makale okumam gerekiyordu buda oldukça sıkıcı bir durum, kurcalayarak öğrenmek en iyi yaptığım şeylerden biriyken o kadar makaleyi kim okur 🙂 (Bir çoğunu okudum tabi)

Daha sonra eksiklerimi tamamlamak için eğitime katılmaya karar verdim, Google’nin düzenlemiş olduğu eğitim sabah 9.30 – Akşam 17:00 arası tam iki gün sürdü eğitimin adı “Google Reklamcılığı’nın Temelleri Eğitimi”

Eğitimde anlatımı Özgür Deniz Aydın yaptı, tam iki gün süren güzel bir eğitim oldu diyebilirim. İkinci gün eğitimin sonunda online olarak Reklamcılığın Temelleri sınavına girdik.

Eğitimin hemen arkasından sınav olması da çok iyiydi çünkü anlatımda gördüğümüz bir çok şey sınavda çıktı ki zaten temel bilgimde olduğu için 90 sorudan 79 tanesini doğru yaparak %87 aldım ve Reklamcılığın Temelleri sınavını güzel, kolay bir şekilde geçtim.

Tabi bu sınavla sertifika hak etmiyoruz, 4 kasımda “Arama Ağı Eğitimi” olacak buna da katıldıktan sonra bir sınav daha var o da geçilirse sertifikaya hak kazanmış olacağım. Hiç çalışmadan sınavda bir deneme yaptım 98 sorudan 61 tanesini doğru yaptım %62 aldım, geçer puan %80 yani sınavı geçmem için gerekli olan puan 18, eğitimin ardında bu eksikliği kapatabilirsem sertifikaya hak kazanacağım. 🙂

Eğitimden bana kalanlar

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

4 Yorum var.