İnstagram

Geçici Olarak Engellendin

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

İnstagramda takip ve takipten bırakma limitleri var ve bu limitler oldukça kısıtlı, bu limite geldiğinizde bir kaç kişi daha takip etmek istiyorsunuz ama uygulama izin vermiyor. BU limite geldikten sonra takip et butonlarına yada takibi bırak butonuna tıklamaya devam ettiğinizde bir süre sonra İnstagram size aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

Görünüşe göre bu özelliği çok sık kullanarak kötüye kullanıyordun, bu özelliği kullanman geçiçi olarak engellendi. Topluluğumuzu korumak için bazı içerik ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.

Bu uyarıyı aldığınızda birini takip etmeye çalıştığınızda size her seferinde aynı uyarıyı verecektir, bundan kurtulmanın tek yolu 1,2 gün kimseyi takip etmeden beklemektir bu süre içerisinde takip işlemi yapmazsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Yapılan yeni güncellemelerde yazının kapak fotoğrafında gördüğünüz gibi hesabınız instagram tarafından geçici olarak engelledi uyarısı veriyor. 21.10.2019 tarihinde olacak diyor. Yani instagramdan yediğiniz engel 22.10.2019’da biteği anlamına geliyor.

Bunda yapmanız gereken tek şey hiçbir işlem yapmadan sürenin dolmasını beklemek olacaktır, ısrarla devam etmeniz sürenin uzamasına ve hesabınızın kapatılmasına kadar gidebilir.

Sürekli aynı şeye devam ettiğiniz taktirde hesabınız da kapanabilir. Kapanan hesapları da hiçbir şekilde açmıyor…

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

308 Yorum var.

  • Benim sayfamda aynı bu şekilde oldu kullanamıyorum ne takip edeni takip edebiliyor um ne istek atabiliyorum ne yorum yazabiliyorum nede fotoğraf paylaşabiliyorum kısacası hiç kullanamıyorum sadece hikaye paylaşıyor um satış sayfam olunca çok magdur oluyorum benim bu işlemler i sürekli yapmam gerekiyor engel 2020/02/22 de kalkacak yazıyor du kalkmadı acaba kalktı mı diye denediğim zaman karda tekrar ettiğim için mi süresi hala dolmadı hiçbir şekilde işlem yapmasam kalkar mı ama işte Benşm bilmem lazım ne zay kalkacağını satış yapmamı engelliyor lütfen yardımcı olur musunuz rica etsem sorun da bildiriyorum kac defadır olmuyor 😒

    • Merhaba, hiçbir şekilde işlem yapmamanız gerekiyor. Cihazda başka bir hesap üzerinden işlemde yapmayın çünkü cihaz bazında engelleme de yapabiliyor. Başka bir cihazdan giriş yapıp deneyin bir ihtimal farklı cihazda sorun olmayabilir. Bir cihazda birden fazla hesap kullanılıyor, hesapların hepsinden aynı işlemler yapılabiliyor cihazdan bir hesap engel yediğinde cihazdaki diğer hesaplarıda etkileyebiliyor.

  • Selam Ufuk bu 20 gün önce falan baya bir kişilere yazdım İnstagramdan o günden beri sadece daha takip ettiğim kişilere birşeyler yazabiliyorum diğer türlü başka hiç kimseye birşey yazamıyorum sizce durum nedir bu hep böylemi olacak

    • Biri daha sormuştu aynı şeyi, sürekli mesaj attığınızda mesaj engeli yiyorsunuz ve haliyle uzun bir süre tanımadığınız insanlara mesaj atmanıza izin vermiyor. Mesaj attıklarınızda spam olarak işaretlediyse süre baya uzuyor net bir süre vermem mümkün değil ne yazık ki bunla ilgili ama hesabınızın kapanmasına kadar gider bu sıralar çok hesap kapatma oluyor.

  • merhabalar 3 aydır mesaj engelim kalkmıyor süre veriliyor süreye bakıyorum süre dolana kadar tanımadığım kimseye mesaj atmaya çalışmıyorum sadece önceki mesajlaştıklarımla konuşuyorum süre dolduktan 1 2 gün sonra tekrar deniyorum yine olmuyor ne yapmam lazım hesabımı kapatmak istemiyorum

    • Mesajlarda spam yediğinizde bazen uzun bir süre sizi takip etmeyen kişilere mesaj atamıyorsunuz malesef hata veriyor. Yazıştığınız kişiler mesajları spam olarak işaretliyor olabilir.

  • Gönderilerdeki kimler beğendi diye baktığımda kullanıcılar yüklenemedi diyor. Nedeni ne olabilir ?