Site için keyword domain
Bir kaç yıl önce Keyword domainlerin aramalarda üstünlükleri vardı fakat son zamanlarda bu üstünlük etkisini tamamen yitirmiş durumda. Bir çok arama sonucuna baktığınızda keyword domainler normal sayfaların altında sıralandığını görebilirsiniz. Artık keyword domainler sadece bilinirlik açısından önemli, aramalarda yüksek sıralamalara sahip olmanızı sağlayacak tek şey web sitenizin içeriğininin özgünlüğü ve kalitesidir.
Anahtar kelimelere link verme
Site dışı SEO çalışması yapılırken bir çok web sitesinden tanıtım yazısı alınır, bu tanıtım yazılarının içerisinde belli anahtar kelimelere bağlantılar verilir. Bu bağlantılar web sitenizin arama sonuçlarında yükselmesinde yardımcı olur. Sitelerin footer, sidebar gibi alanlarından alınan bağlantılar yani hedef anahtar kelimenin aşırı derece linklenmesi sitenizin o anahtar kelimedeki sırlamasını düşürür bu yüzden hedef anahtar kelimelerden link alırken dikkat etmeniz gerekiyor aksi halde Google’nin filtrelerinden birine takılabilirsiniz.
Paravan Blogların SEO'ya etkisi
SEO çalışması yapmak için çeşitli blog servislerinden bloglar oluşturuluyor bu bloglara paravan blog adı veriliyor. Oluşturulan paravan bloglar sağlıklı bir şekilde oluşturulduğunda arama sonuçlarında sıralamanızın yükselmesine katlı sağlayacaktır, gelişi güzel bir şekilde hazırlandığında da tam tersi bir etki yaparak olan sıralamanızı da düşürecektir. İlerleyen zamanlarda bununla ilgili bir kaç makale yazacağım.
SEO çalışmalarında Google'nin baz alınması
Dünya da en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için, Web sitelerinin SEO çalışmaları genelde Google için yapılıyor ve Google üzerinden takip ediliyor. Google kadar fazla kullanılmasalarda diğer arama motorlarında da yer almak gerekiyor. SEO çalışması yaptıranlar diğer arama motorlarını dikkate almaması SEO çalışması yapanların da işine geliyor.

 

Yorum Yap