Tanıtım

Online Diyet Nedir?

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Online Diyet Nedir?
İnternetin içinde olduğumuz için online kelimesini bir çoğumuz biliyoruz. Ben Ankara’dayım diyelim, İstanbul da bir diyetisyenin bana yararlı olacağına, beni motive edeceğine ve sağlıklı bir şekilde beslenmeme (Kilo almama yada kilo vermeme) yardımı dokunacağına inanıyorum ama İstanbul’a gidip yüz yüze görüşme imkanım yok bu durumda teknolojinin sağlamış olduğu iletişim araçlarını kullanarak alacağım diyete Online Diyet denir.

Ben Ankara, İstanbul olarak örnek verdim fakat danışmanlık hizmeti almak istediğiniz diyetisyen dünyanın neresinde olursa olsun Online Diyeti tercih edip alacağımız hizmeti kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Neden Online Diyet?
Yurt içi yada yurt dışında takip ettiğiniz, yaptığı işleri beğendiğiniz ve sizi motive edip sağlıklı bir şekilde size kilo verdireceğine yada aldıracağına inandığınız bir diyetisyen varsa eğer size uzak olması danışmanlık hizmeti alamayacağınız anlamına gelmiyor.

Araya mesafeler girince haliyle her şeyde olduğu gibi teknoloji devreye giriyor ve size uzak olan bir hizmeti online olarak alma imkanı sunuyor bu yüzden Online Diyet.

Online Diyet Hizmetini Kimler Alabilir?
– Şehir dışı yada yurt duşunda yaşayanlar.
Diyetisyenin ofisine gidip görüşme imkanı olmayanlar.
– Yaşadığı şehirde diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlar.
– Yaşadıkları şehirdeki diyetisyenin kendilerini motive edeceğine inanmayanlar.
– Şehir yada yurt dışındaki diyetisyenin kendisine gerçekten yararlı olacağına inanlar.
– İş hayatı yoğun olup sağa, sola ayıracak fazla vakti olmayanlar.

Online Diyet ve Takipli Online Diyet
Diyetisyen araştırması yapıyorsanız mutlaka takipli ve takipsiz yazılarını sitelerde okumuşsunuzdur. Takipli olduğunda 1 aylık diyet paketi satın alıyorsunuz ve devamlı takip ediliyorsunuz.

Takipsiz online diyet’te ise bir paketi alıyorsunuz bir liste çıkarılıyor o liste ile devam ediyorsunuz. Devamını almak isterseniz tekrar takipsiz paket alıyorsunuz yani bir kerelik bir paket almuş oluyorsunuz.

Başarılı Olmanın Formülü
– Öncelikle işin sizde bittiğini bilmeniz gerekiyor.
– Siz istemedikçe kimse size zorla birşey yaptıramaz.
– Başarılı bir sonuç almak istiyorsanız diyetisyeninizin tavsiyelerine eksiksiz uymanız gerekiyor, eksiksiz bir şekilde uymak içinde istemeniz gerekiyor.
– Diyetisyeninize güvenmeniz gerekiyor, güvenmediğiniz içinize sinmeyen bir diyetisyen ile çalışmaya başlarsanız olumlu sonuç alma ihtimaliniz çok düşüktür. Herşeyin anahtar inançtır bazen fiyatları fazla olabiliyor bazı diyetisyenlerin ama

Uzman Diyetisyen Zehra Bora
Uzman Diyetisyen Zehra Bora Yüz yüze ve Online olarak diyet hizmeti veriyor. Yüz yüze diyette kontrol için ofisini ziyaret ediyorsunuz, online diyet’te ise yukarıda bahsettiğim şekile iletişim kuruyor, dünyanın neresinde olursanız olun diyet hizmetinizi online olarak alabiliyorsunuz.

İnstagram’da ZehraBora olarak aratırsanız profiline ulaşıp yaptığı işleri kontrol edebilirsiniz. Olumlu yada olumsuz hemen hemen yaptığı her işi takipçileri ile paylaşıyor.

https://www.zehrabora.com/ web sitesini ziyaret edip hakkında bölümüne bakarsanız sahip olduğu sertifikalar ve vermiş olduğu hizmetlerin hepsini görebilirsiniz.

Bunlarda Uzman Diyetisyen Zehra Bora Danışanlarının Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları
Çok fazla fotoğraf ekleyemeyeceğim çünkü hepsini tek tek photoshopta düzenlemem gerekiyor. Düzenlemeden kastım fotoğraflar ile oynama değil fotoğrafların etrafında gördüğününüz mavi alanlar ve içerisindeki bilgiler. Daha fazlası için instagramda ZehraBora profilini ziyaret edebilirsiniz.

Öncesi 136.2 Kg - Sonrası 79.50 Kg
blank

Öncesi 98 Kg - Sonrası 66 Kg

blank

Öncesi 98 Kg - Sonrası 64 Kg

blank

Online Diyet Fiyatları
Fiyatlar her diyetisyende farklılık gösterebilir işinde ehil olanlarda fiyatlar pahallıda olabilir bu yüzden online diyet fiyatları ile ilgili birşey yazmamak daha doğru olur. Online diyet fiyatlarını İnternet’te doğru düzgün ve net bir şekilde bulamazsınız bu yüzden diyetisyenler ile iletişime geçip fiyat istemek en doğrusu olur.

Yurdum İnsanları
Birçok diyetisyenin sayfasında denk geliyorum gönderilerin altına bana bi liste göndersene tarzında bir sürü yorum yapıp online diyetin ücretli olduğunu öğrenince yani istediklerini alamayınca herşey para olmuş, para için yapıyorlar bilmem ne tarzında saçma sapan bir sürü yorum yapıyorlar.

Hayatta herşey emek gerektiriyor, biryerlere gelebilmek için harcanan çabalar, çekilen sıkıntılar, katlanılan zorluklar görülmüyor hiçbir şekilde haliyle bunları görmezden gelen insanlar sadece işin para kısmına takılıp kalıyor. Birde trip atmaları var ki paralı olan bir şeyi bedava alamayınca takipten çıkıyorum sizi tarzında…

Bir magazaya girip beğendiğim bir ayakkabıyı bedava istemem ve alamayınca magazaya birdaha buraya uğramam tarzında cümleler sarf etmem nasıl saçmalıksa bu insanların yaptıklarıda aynı şekilde geliyor bana göre. Bende herşeyin bedava olmasını istiyorum ama ne yazık ki mümkün değil, herşey para olunca haliyle bende birşeyler yaparken EMEĞİMİN KARŞILIĞI olarak para istiyorum.

Ataşehir DiyetisyenAtaşehir Diyetisyen

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap

6 Yorum var.

  • Merak ettiğim birşey var online diyet yada diğer ofisie gidip hizmet alındığında her diyet alana aynı diyetimi yazıyorlar?

    • Herkese aynı liste verilse herkesin diyetisyene gitmedisine gerek kalmaz. Gerek online gerek yüz yüze alınan hizmetlerde kan değerlerine bakılır ve ona göre bir liste hazırlanır haliyle herkesin durumu yanı olmayacağı gibi herkese yazılan diyet listeside aynı değildir.

  • İşini hakkıyla yapan çok az insan var hizmet bence alırken yaptığı diğer işlerede bakılması gerekiyor. Sadece diyetisyenlik için değil her meslek dalı için geçerli bir durum.

  • Bence geleceğin mesleği diyetisyenlik gibi görünüyor bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler.