Çöplük

Dugunsalonlari.gen.tr Türkiye’nin Düğün Salonu Rehberi!

Ufuk Karaca Tarafından Yazılmıştır.

Düğün Salonu rehberi dediğimiz de alışıla gelmiş bir çok site mevcut ve bunların büyük bir bölümü İnternet’te bilgi kirliliğinden başka bir şey değil durumun böyle olması kullanıcıları akılda kalıcı, bilinir, temiz sitelere sürüklemeye başladı gerçi bu her sektör için geçerli bir durum.

Aşağıdaki fotoğrafta görmüş olduğunuz Google’nin akıllı arama sisteminin önerileri, bir kaç kelime yazıyorsunuz en çok arananları size tavsiye ediyor tabi bu tavsiyelere hiçbir şekilde müdahale edemiyorsunuz tamamen kullanıcıların yapmış olduğu aramalardan yola çıkarak böyle bir şey yapıyor.

Dugunsalonlari.gen.tr Türkiye'nin Düğün Salonu Rehberi!

Yani siteyi ziyaret edenler, siteye tekrar ulaşmak için Google de bu şekilde arama yapıyor ve aynı siteye tekrar ulaşıyor, arama yaparken aşağıdaki fotoğraftaki vermiş olduğu sonuçlar en çok tercih edilenleri listeliyor yani bu da demek oluyor ki dugunsalonlari yazmadan duguns yazar yazmaz Düğün Salonu rehberi olarak en çok tercih edilen olarak dugunsalonlari.gen.tr‘yi gösteriyor, öneriyor.

Bu öneriyi de kendi kafasına göre, rastgele yapmıyor, kullanıcıların arayışına göre yapıyor, yani ne kadar çok ziyaret ediliyorsa o kadar tercih sebebidir. Herşey kaliteli arama sonuçları içindir.

Ziyaretçiler tarafından tercih edilmesi elbette ki işletmeler için de siteyi fırsat kapısı haline getiriyor, daha çok yerde görün, daha fazla kişiye ulaş… Bir işletmenin başka ne ihtiyacı var ki? Görünürlüğü yüksek, kaliteli sitelerde görünmek, görünürlüğünüzle birlikte kalitenizi de arttıracaktır.

Google de Dugunsalonlari.gen.tr
Elbetteki ziyaretçiler tarafından tercih sebebi olmadan önce görünürlük önemli bunun için de arama sonuçlarında ilk sayfada yer almak şart, Ziyaretçiler tek, tek salon sitelerini gezmektense bir siteye girip hepsini orada görmeyi, oradan beğendiği salon ile görüşmeyi tercih ediyor.

Dugunsalonlari.gen.tr Türkiye'nin Düğün Salonu Rehberi!

Ayakkabı alacağız adidas, puma, nike, vs… vs… hepsine bakmak istiyoruz, hepsi farklı yerlerde farz edelim, bir tanede alışveriş merkezi düşünelim hepsini içinde barındırıyor, Hangisini tercih edersiniz? “Alışveriş merkezi” tabi ki…

Bu da alışveriş merkezi gibi bir şey aslında, kullanıcılar tek, tek arayıp, dolaşmak yerine bir siteye girecek, hepsini orada inceleyecek… Reklamlar için milyarlar da harcasanız ziyaretçilerin bu davranışlarını değiştiremezsiniz, değişecek olsa alışveriş merkezleri olmazdı, çoğalmazdı…

Bunların çoğalma sebebi, ziyaretçilerin böyle şeyleri seviyor olması, aşağıdakilerden hangisi mantığınıza yatıyor?
50 Yere git, bir şeye bak. (Normal Dükkanları Tek, Tek Gezin)
1 yere gir, 50 şeye bak. (Alışveriş Merkezinde Dışarı Çıkmadan Tüm Dükkanları Gezin)
Dugunsalonlari.gen.tr‘ye girin tüm işletmeleri görün…

Aslında Google de bir nevi bu şekilde işliyor ama insanlar hile yaparak yanıltmaya çalışıyor Google ise her güncellemede yapılanları bozuyor, ezber bozduruyor.

Düğün Salonu sahibiyseniz ve İnternet’te reklam için para harcıyorsanız unutmamanız gereken bir şey var, milyarlarca lira harcasanız da insanların alışkanlıklarını hiçbir şekilde değiştiremezsiniz.

Dugunsalonlari.gen.tr Kurumsal Üyelik

Yani aylık 1000 TL’lik reklamda verseniz, 5000 TL’lik reklamda verseniz sitenizi ziyaret eden her ziyaretçi mutlaka bu rehberleri ziyaret edecektir bu da demek oluyor ki ben zaten Google’ye reklam veriyorum, o sitede olmasam da olur dediğiniz an, bir müşteri kaybettiğiniz andır, belki de hergün kaybediyorsunuz kim bile bilir?

300, 500 TL vermeyip kâr ettiğinizi sanıyorsunuz belki ama 3000, 5000 TL kaybettiğinizi göremiyorsunuz…

Gidere odaklanırsanız, geliriniz olmayacaktır.

Düğün Sektöründe mekan sahibiyseniz http://www.dugunsalonlari.gen.tr/ sitesine üye olup işletmenizi ekleyebilir, sektörde görünürlüğünüzü kolay bir şekilde arttırabilirsiniz.

Düğün Salonları Rehberi » Referanslar » Ufuk KARACA

Yazar Hakkında

blank

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

Yorum Yap