İnstagram

İnstagramda Takip Ettiklerim Artıyor (Uygulama Kaldırma)

Sosyal ağlarda takipçi artırmak için bazı uygulamalara katıldığınızda yada profilime kim bakmış, seni takip etmeyenleri görme gibi uygulamalara katıldığınızda uygulama sahipleri sizin profilinize istedikleri hesabi takip ettirebilirler, hesabınızda paylaşım yapabilirler, sizin hesabınızdaki herkese özel mesaj atabilirler.

Uyulamaya katılırken tüm izinleri veriyor herkes ama bu izinler ile yukarıda saydıklarımın yapıldığından haberleri yok…

Bu tarz takipçi arttırmak için yapılan uygulamalar Facebook’ta başladı, Twitter, İnstagram derken tüm ağlara yayıldı…

Bu uygulamalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

1- İnstagram hesabınızdaki tüm uygulamaların profilinize erişimini durdurun.
Bunu nasıl yapacağınızı çok basit bir şekilde anlatacağım fakat işinizi gördükten sonra bir yorumu çok görmeyin 😀

İlk olarak https://instagram.com/ da oturum açıyoruz, oturumu açtıktan hemen sonra şu https://instagram.com/accounts/manage_access bağlantıya tıklıyoruz.

Bu bağlantıya tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir yazı çıkarsa ikinci yönteme bakın.

İzinli Uygulamalar
Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin.

Bu fotoğraftaki gibi bir bölüm çıkarsa da uygulamalara izin vermişsiniz demektir. Fotoğrafta gördüğünüz gibi sağ tarafta iptal et bölümü var ona tıklandığımızda aşağıdaki fotoğrafta gördüğümüz bölüm açılacak.

İnstagram Takip Ettiklerim Artıyor

“EVET” diyoruz ve uygulamalardan kurtuluyoruz, birden fazla uygulama varsa aynı işlemi

İzinli Uygulamalar
Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin.

Yazısını görene kadar yapıyoruz 🙂

3,5 takipçi kazanmasanız ne olur? Profilinize kimin baktığını göremezsiniz uygulama sahipleri insanları kandırmanın yollarını bularak etkileyici uygulamalar yapıyorlar tabi çoğuna da sosyal medya ile fazla ilgisi olmayan normal kullanıcılara yem oluyor başka bir işe de yaramıyor.

Kullanıcılar Uygulamayı kaldırmayı bilmedikleri için uygulama sahiplerinin işine geliyor, parayla takipçi satıyorlar…

Yani size birilerini takip ettirerek para kazanıyorlar bu yüzden uygulamalardan, eklentilerden uzak durun…

Yukarıdaki yöntemi yaptıktan sonra şifrenizi de değiştirin, şifrenizi değiştirmeden olmadı diye yorum yapılıyor sürekli hepsine tek tek şifreni değiştir diyemiyorum.

Yazıda herşeyi anlatmış olmama rağmen halen olmadığını söyleyenler var, her seferinde aynı cevapları vermemek için bu yorumları siliyorum. Yapılan tüm yorumları görüyorum.

1- Uygulamaları kaldır. (Uygulama yoksa sorun yok)
2- Şifrenizi değiştirin.
3- Tüm bunları yaptıktan sonra hiçbir şekilde sorun kalmayacaktır ancak takip ettiğiniz kişileri tek tek el ile temizlemeniz gerekecektir.

Takip ettiğiniz kişi 10 kişiyse 50 gösteriyorsa bir süre bekleyin kendiliğinden düzelecektir. Soru ve sorunlar geldikçe yazıyı güncelliyorum.

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

864 Yorum var.

 • Bende bi uygulama daha cikiyo repost uygulamasi onu kullaniyorum ondan cikmadim ama digerlerini dediginiz gibi yaptim reposttan cikmadigim icin bi sorun olmaz dimi?

 • Merhaba..
  Bu uygulamanin erişim iznini iptal etmek istediğinden eminmiisin diyo ve daha ileri gitmiyo:/
  Sayfamda hergün takipçi sayısı artıyor hergün silmemë rağmen neyalmalıyım 🙁

 • erişimi iptal etmek istiyor musunuz diye soruyor ama evet ya da hayır seçeneklerini göremiyorum?

 • Merhaba. Yorumu çok görmeyin demişsiniz, ondan yapıyorum 😜 Bilgiden faydalandim, teşekkür ederim. Geçenlerde bir fotografim silinmisti, yanlışlıkla yaptım herhalde dedim ama bugün tanimadigim iki kişiyi takip edince durumu caktim. Bu arada iki arkadaşım takipten çıkmış, ben takip ediyorum. Bunu hesabımi ele geçiren kişi yapmış olabilir mi? Çünkü arkadaşım tekrar istek yollamis. Kendisine sormak istemiyorum.

  • Sen takip ediyorsan, arkadaşların kendi çıkarmıştır seni. Biri seni takip ediyorsa onun seni takip etmesini engellemek için, engelleyip, engeli kaldırman lazım ki karşı taraf takibi bıraksın. Engellediğin zamanda zaten sende otomatik takibi bırakmış oluyorsun 🙂

  • Evet instagram’ım açıldı..
   Sayfam kendi kendine takip ettigi için söylediklerinizi yaptım ama ctrl işlemi sayfayı büyültüp küçültmekden başka birşey yapmıyor hiç bir sayfanın erişmesine izin vermedin yazısı dışında birşey yok sayfamda yardımcı olurmusun lütfen..

   • İlginiz ve bilgileriniz çin çok teşekkür ederim şifremi degiştim ve artık saçma sapan takipler yapmıyor sayfam.. 😄

 • Bende erişimi iptal et yazısı çıkmıyor.Ne yapmalıyım.Şifre mi değiştirdim takip etmediğim kişileri takip eder mi?

 • Ya bn daha once hile yapmıştım ondan dolayı takip ediğim kişiler artıyor ve başka birşeyleri beğeniliyor kendiliginde ne yapmam gerekiyo

 • ben ücretli bi sayfaya üye olmuştum aylık 2-3 lira bi ücret kesiyor programın zararını görmedim ama fayasını da görmediğim için iptal ettim az önce sayenizde.. teşekkürler… peki bu aylık alınan ücret de artık alınmayacaktır dimi

 • İnstagram hesabına hiç bir uygulama erişimine izin vermedin diyor bende. Oysa beğeni yapıyor arada napmam gerek? erişimi iptal et gibi bir yazıda görmedim lütfen cevap

 • merhaba, ben aylardır izin verilen uygulamalarda hiçbirşey göremiyorum yani dediğiniz gibi hiçbir uygulamaya izin vermedin diyor ama beğenme geçmişime baktığımda saçma sapan şeyler görüyorum ve +18 içeriklerde beğeniyor aylardır sorunun çözümünü arıyorum yardım edebilirmisniz?

 • Ufuk abi bende bilgisyar yok ben tabletten deniyorum sağ tarafta iptal et çıkmıyor ne yapmam gerek

 • Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin.
  bende bunu dıyor durmadan ama takkıp ıstegı yollamaya devam edıyor

 • Bende salaklık yapıp fotoğrafıma beğeni hilesi yaptım dediklerinizi teker teker uyguladım sonra instagram sorun bildir bölümünden hesabımın kendi kendine takip ettiğini bildirdim sonrada İzinli Uygulamalar
  Instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin. Yazısı geldi ama iptal et yazısı çıkmıyor bu sorun kalmadığı anlamına mı geliyor

Yorum Yap