İnstagram

İnstagram hesap dondurma 2016, Hesap nasıl dondurulur?

14.03.2017 - 18:10 Hesabınızı Dondurmadan Önce Burayı Mutlaka Okuyun
İnstagramda hesap dondurduktan sonra bazı hesaplar açılamıyor ve bu hesapların açılması için bir bağlantı vardı, form doldurulup gönderiliyor ve hesap açılıyordu. Yakın bir zamanda instagram bu forma ait bağlantıları kaldırdı yani instagram ile iletişime geçemiyorsunuz ve hesabınızı dondurduktan sonra açamadığınızda açtırma şansınız şimdilik hiç yok. Bu sorun geçici bir sorun ama ne zaman geçeceği konusunda kimsenin bilgisi yok.

İnstagram Uzun zamandır büyük bir eksik olan hesap dondurmayı sonunda aktif hale getirdi, düne kadar hesabımda dondurma ibaresi, sadece silmeme izin veriyordu hesabımı ama artık hesabı dondurma imkanı da sunuyor.

Hesabı tamamen silmek yerine sadece geçici olarak kapatmanın bir çok avantajı var mesela biri hesabınızı çaldığında iki tık ile tamamen hesabınızı silemeyecek, sadece dondurma imkanı olacak. Hesap çalıp sonra hesabı tamamen silme olayları çoktu ve silinen hesap hiçbir şekilde açılmıyor, tekrar kullanılamıyordu ve hesaplar ile birlikte kullanıcı adları da gidiyordu… Kullanıcı adları bir çok kişi tarafından önemsenmiyor olsa da İnternet’te çok önemli bir nevi sizin İnternet’teki kimliğiniz diyebiliriz 🙂 Gelelim İnstagram hesabımızı dondurmak için ne yapacağımıza. Şu bağlantıya tıklıyoruz: https://instagram.com/accounts/edit/ oturumunuz açık değilse oturum açın ekran görüntüsündeki gibi bir sayfa gelecek oraya dondurma sebebinizi seçin ve gönder’e tıklayın. Hepsi bu kadar bakın dikkat edin hesabımı geçici olarak kapat yerine hesabımı sil bağlantısı da olabilir bu yüzden açıklamaları okuyun hesabınız tamamen silinmesin belki dondurma özelliği tamamen aktif olmamış olabilir.

Hesabı kapatıp 1,2 saat sonra hesabı açamazsınız, en az 1 gün bekleyin.

Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak isterseniz cep telefonunuzdaki instagram uygulaması üzerinden açmak zorundasınız aksi halde kullanıcı adı yada şifre hatası verecektir.

Kullanıcı adı ve şifrenizi unuttuğunuzda hesabınızı da hesabınızı yeniden açmanız zor olacaktır.

Buraya bir yazı yazıyorsam öncelikle kendim deniyorum, denedikten sonra yazıyorum yani gelişi güzel bir şekilde yazmıyorum…

Hesabınızı açtığınızda eksik fotoğraflarınız varsa bu fotoğraflar bir süre sonra kendiliğinden gelmektedir. Bu yüzden lütfen bununla ilgili sorular sormayın…

Önemli: Hesap dondurma işlemi 7 gün içerisinde sadece birkez yapılabiliyor. Yani hesabınızı dondurdunuz, 3 gün sonra açtınız. Yeniden dondurabilmek için 4 gün daha beklemeniz gerekiyor. Hesabınızı şimdi dondurdunuz diyelim hemen açamıyorsunuz hemen açmaya çalıştığınızda hata veriyor dondurduğunuz hesabı açabilmek için 3,4 saat beklemeniz gerekiyor.

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

840 Yorum var.

 • Ufuukk Beyy nolcak bu şekilde kaç ay daha sürer bu şekildee😁😁Artık engellediğin kişilerin engelide kesinlikle kalkmıyor ve bir daha profillerini göremiyosunuz yeni özellik Hayırlı olsun pess ..du bakalım daha neler görcezzz😡

  • Bu sorunlar ne zaman düzelir bilemiyorum ama çok sorun olmaya başladı kimi hesabını donduramıyor, kimi dondurup açamıyor, kimi açıyor fotoğrafları siliniyor vs… vs… Kattıkları her yenilik birşeyleri bozuyor 😀

 • Heyyyyyy yuppiiii millettttt instagram dondurma düzelmişşşşş dalınnnnnnnm😂😂😂😂💪

 • Merhaba ufuk bey ne zaman düzelecek nişanlimla kavga ettik bu yüzde. Kapat diyo hesabını kapatamiyorum anlamıyor da lütfen. Bir yol söyleyin 😖😖😖

  • Yazının en başında 14.03.2017 – 18:10 Hesabınızı Dondurmadan Önce Burayı Mutlaka Okuyun yazıyor ona tıklayıp açıklamayı okudunuz mu?

 • Dediginiz gibi herşeyi tas tamam yapıyorum ama hesabıma giriyor dondurmuyor neden acaba 😟

  • Yazının en başında 14.03.2017 – 18:10 Hesabınızı Dondurmadan Önce Burayı Mutlaka Okuyun yazıyor ona tıklayıp açıklamayı okudunuz mu?

   • Hesabı geçici olarak kapat tuşuna bastıktan sonra anasayfaya geri geliyor yardım edin lütfen

    • Yazının en başında 14.03.2017 – 18:10 Hesabınızı Dondurmadan Önce Burayı Mutlaka Okuyun başlığına tıklayıp açıklamayı okudun mu?

 • Hesabımı dondurdum fakat şu an açmak istediğimde böyle bir hesap yok diyor . Daha önce önerdiğiniz çözüm kalkmış ne olacak şimdi 🙁

  • Bu konuda elimden birşey gelmiyor ne yazık ki, Neden böyle birşey yaptılar ona dairde en ufak fikrim yok. Birçok şeyde sorun var çözüm içinde yolları kapattılar.

 • Merhaba Ufuk Karaca. Ben uzun suredir donuk olan hesabimi açtım. Tekrar dondurmak istiyorum olmuyo. Kac saat gecmesi gerekiyor ?

  • 7 Gün geçmesi gerekiyor ama şu sıralar birçok hesapta sorun var hesap dondurulmak istendiğinde anasayfaya atıyor otomatik olarak hesap dondurulmasına izin verilmiyor.

Yorum Yap