İnstagram

İnstagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum.

Bazı kullanıcılarda “Görünüşe göre, hesabınız kapatılmış. Kullanım Koşullarımıza uyumaya Instagram hesaplarını kapatırız.” diye cevap veriyorlar. Hesabınız kapatılmamışsa bile ilgilenmemek için otomatik bu yatını gönderiyorlar.

14.03.2017 - 18:10 Hesabınızı Açamıyorsanız Burayı Mutlaka Okuyun.
İnstagramda hesap dondurduktan sonra bazı hesaplar açılamıyor ve bu hesapların açılması için aşağıdaki makaleyi yazmıştım. Makalede anlatılanlar yapıldığında hesap açılıyordu fakat instagram yakın bir zamanda makaleye eklemiş olduğum linki iptal etmiş, kaldırmıştır yani instagram ile hiçbir şekilde iletişime geçme şansınız yok. Bu sorun geçici bir sorun ama ne zaman geçeceği konusunda hiç kimsenin bilgisi yok. Bu yazıyı okuduktan sonra başka sitelerde çözüm yolu arayıp kendinizi yormayın.

İnstagram hesap dondurma ile ilgili bir yazı yazmıştım ve bir çok kişi hesabını dondurup tekrar açamamış bir çoğu şifresini unuttuğu için açamadı. Şimdi dondurup, açamadığınız hesabı nasıl açtırabileceğinizi anlatacağım. Lütfen yazıdaki anlattıklarımı harfiyen yerine getirin yanlış şeyler yapıp gereksiz yorumlar ile doldurmayın. Bu yöntem ile çalınan hesabınızı da geri alabilirsiniz.

Birşey yazmadan önce kendim deniyorum daha sonra yazıyorum.
Şu bağlantıya tıklıyoruz. (İşlemleri bilgisayardan yaparsanız daha iyi olabilir.)

Gücelleme 28.03.2017
Uzun uğraşlar sonucu hesabınızı açabileceğiniz yeni bir bağlantı bulabildim arkadaşlar. https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine girin sadece bilgisayarda çalışıyor. Tıkladıktan sonra Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? sorusuna hayır cevabını verin. Sonra formu doldurun ve gönderin, birkaç gün bekleyin. Yazının devamını okumanıza gerek yok.

https://help.instagram.com/contact/740949042640030

Kimin hesabı başkasının eline geçti?
– Benim hesabım

Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz?
– Hayır

Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi
– İnstagram hesabımızda kayıtlı olan e-posta adresini yazıyoruz.

Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı
– İnstagram hesabımızın kullanıcı adını yazıyoruz.

Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi
– İnstagram hesabımızda kayıtlı olan e-posta adresini yazıyoruz.

Bu ne tür bir hesap?

– Bu hesapta benim göründüğüm resimler var (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar var ise bu seçeneği seçin.)

Bu hesabı siz mi oluşturdunuz?
-Evet

Hesabınızın başkasının eline nasıl geçtiği hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

– Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum. (Seçin)

Hesabınıza nasıl erişti?
Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. diye bir yazı yazın.

Sonra gönderin.

– Bu hesap benim oluşturduğum veya ürettiğim resimleri içeriyor ama resimlerde görünmüyorum. (Hesapta size ait, yüzünüzün görüldüğü fotoğraflar yok ise bu seçeneği seçin.)

Instagram şifrenizi biriyle hiç paylaştınız mı?
– Hayır.

Hesabınıza kim erişti?
– Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum.

Hesabınıza nasıl erişti?

Bölümüne: Hesabımı dondurdum fakat şimdi açmak istiyorum, hiçbir şekilde giriş yapamıyorum. diye bir yazı yazın.

Lütfen Instagram fotoğraflarınızdan birinin filtre uygulanmamış/kırpılmamış halini yükleyin.

– Hesabınızda yüklü olan bir fotoğrafın filtresiz yani efekt verilmemiş, hiçbir şekilde oynanmamış halini olduğu gibi yükleyin.

Sonra gönderin.

Bu formu gönderdikten sonra bekleyin, instagram size mail atacak 1, 2 gün sonrada yada hemen dönüş yapabilirler dönüşler genelde otomatik oluyor sanırım. Hesabınızı açmak için sizden bir şeyler isteyebilir.

Örneğin: Size gelen mailde bir kağıda şunları yazın, kağıt elinizdeyken bir fotoğraf çekip bize gönderin diyebilirler. Yani bir nevi ben fake değilim demiş olacaksınız 🙂

İnstagramın sizden istediği fotoğraf nasıl olmalı?
Devamlı aynı soru ile karşılaşıyorum, bu sorulara bir son vermek için fotoğrafı örnek olarak yaptım. İnsanlara anlatınca dalga geçtiğimi falan düşünüyorlar ama hayır dalga geçmiyorum… İşte fotoğraf aşağıdaki gibi olacak. Ben retrica ile çektim örnek olduğu için, siz normal kamera ile çekeceksiniz.

İnstagramın size verdiği kodu el yazısı ile bir kağıda yazacaksınız ve elinizdeyken bu şekilde fotoğraf çekeceksiniz. Ceza evi hatırası misali 😀 Bunu yapmazsanız hesabınızı hiçbir şekilde geri vermiyorlar diye de altını çizelim.

Ufuk Karaca

Ufuk Karaca

Biliyorum, çok dengesiz insan var;
Yukarıdaki fotoğraf örnektir alıp bu fotoğrafı göndermeyin sakın 😀

İnstagram hesabımı dondurdum ama açamıyorum,
Dondurduğum instagram hesabımı nasıl açabilirim?
İnstagram 2015 hesap dondurma ve dondurulan hesabı açma.
İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?
Dondurduğum hesabı açamıyorum.
İnstagram hesabım için destek istiyorum.

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

508 Yorum var.

 • Instagram hesabımı dondurdum kayıtlı e posta ile başka hesap açtım diğerini şifre kullanıcı adı hatırladğm halde açamıyorum

   • Ufuk abi gözünü sevim yardimci ol bana hesabımı dondurali 4 gün oldu şimdi acamiyorum nolucak

    • Yazıda nasıl açılacağından bahsetmişim, anlattığım şeyin çalışmıyor olma ihtimali yok çünkü defalarca bu şekilde hesap açtım. Denemediğim şeyleri yazmıyorum.

 • Mrb size ınstagram hesabınızdan yazdım ama bakmadınız mesaja .
  Benimde şöyle sorun var ınstagramı 2ay önce dondurdum şimdi açamıyorum kullanıcı yok diyor ayrıcada hesabımda hem epostam hemde numaram vardı ikisinide kabul etmiyor hiçbir hesaba kayıtlı değil diyor.sizin anlattığınızı yaptım email geldi cevapladım kodu yazıp resim çekinip sizce geri gelir mi hesap?
  Birde neden epostama be numarama hiçr hesapla ilişkili değil diyorki?

  • Yazıyı dikkatli bir şekilde okursanız dondurduğunuz hesabı nasıl açılacağından bahsetmişim 🙂 Dondurulmuş bir hesabı açamıyorsanız eğer kullanıcı bulunamadı demesi normal. İnstagramdan çok kişi yazıyor, siteye bir sürü yorum yapılıyor hepsine yetişemiyorum artık.

 • Kodu bi kagida yazip foto cekip attim fakat selfi oldugu icin yazilar ters tipki aynada gorundugu gibi … bi sorun cikartirlarmi

 • Instagramimi dondurmustum ve şifremi unuttum 15 gün sonra açmak istedim bu dedikleriniZi yaptım ama 10 gündür cevap falan yok biliyorum uzun sürdüğünü fakat başka sitelerde 1 aydan sonra hesap siliniyor diyolar acaba doğru mu ? 🙁

Yorum Yap