İnstagram

Geçici Olarak Engellendin

İnstagramda takip ve takipten bırakma limitleri var ve bu limitler oldukça kısıtlı, bu limite geldiğinizde bir kaç kişi daha takip etmek istiyorsunuz ama uygulama izin vermiyor. BU limite geldikten sonra takip et butonlarına yada takibi bırak butonuna tıklamaya devam ettiğinizde bir süre sonra İnstagram size aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

Görünüşe göre bu özelliği çok sık kullanarak kötüye kullanıyordun, bu özelliği kullanman geçiçi olarak engellendi. Topluluğumuzu korumak için bazı içerik ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.

Bu uyarıyı aldığınızda birini takip etmeye çalıştığınızda size her seferinde aynı uyarıyı verecektir, bundan kurtulmanın tek yolu 1,2 gün kimseyi takip etmeden beklemektir bu süre içerisinde takip işlemi yapmazsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Sürekli aynı şeye devam ettiğiniz taktirde hesabınız da kapanabilir. Kapanan hesapları da hiçbir şekilde açmıyor…

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

121 Yorum var.

  • Merhaba benim kullanılmamış Instagram hesabım vardı söz sayfası yapmak istedim takipçi kastım internetten sonra giriş yapamadım kullanıcı adı ve şifremi yazdıktan sonra giriş yapmanız için yardım almanız gerekiyor dedi Instagrama bildirdim gönderdim durumu eğer girdiğiniz bilgiler doğruysa size dönüş yapılacaktır dedi fakat giriş yapmak isteyince bad request 400 yazıyor ne olacak bi süre sonra tekrar hesabımı kullanabilir miyim acaba?

  • Merhaba,

    1den fazla ig hesabim var. Bunlardan en cok kullandigimda sistem 2 gun ust uste yorum yapma engeli koydu. Ama mesela 24 saat olarak belirtilen sure artiyor. Bu arada ben diger hesaplarima da giriyorum. Birden fazla ig hesabinin olmasi buna sebep midir?

    • Birden fazla hesap olması sorun değil, sorun spam olacak yorumlar yapılması yada birilerinin yorumlarınızı spam olarak instagrama bildirmesinden kaynaklanıyor.

  • Hesabima girmeye çalıştığımda hesabınız kosullarimizi ihlal ettigi icin kapatilmistir diyo bende hesabinizi nasil geri alabileceginiz kismina basiyorum istenilen herseyi yaptim bana bi kod gonderdiler o kodu ve ismimi yazip resmimle birlikte gonderdim ama cevap gelmiyo bu islemi bi kac kere daha yaptim yani form gonderdim ama hâlâ sonuc alamadim

Yorum Yap