İnstagram

Geçici Olarak Engellendin

İnstagramda takip ve takipten bırakma limitleri var ve bu limitler oldukça kısıtlı, bu limite geldiğinizde bir kaç kişi daha takip etmek istiyorsunuz ama uygulama izin vermiyor. BU limite geldikten sonra takip et butonlarına yada takibi bırak butonuna tıklamaya devam ettiğinizde bir süre sonra İnstagram size aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

Görünüşe göre bu özelliği çok sık kullanarak kötüye kullanıyordun, bu özelliği kullanman geçiçi olarak engellendi. Topluluğumuzu korumak için bazı içerik ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.

Bu uyarıyı aldığınızda birini takip etmeye çalıştığınızda size her seferinde aynı uyarıyı verecektir, bundan kurtulmanın tek yolu 1,2 gün kimseyi takip etmeden beklemektir bu süre içerisinde takip işlemi yapmazsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Sürekli aynı şeye devam ettiğiniz taktirde hesabınız da kapanabilir. Kapanan hesapları da hiçbir şekilde açmıyor…

instagram Geçici Olarak Engellendin, instagram engelledi, instagram engelini kaldırma, instagram soru ve cevap, instagram soru cevap, instagram ile ilgili soru sor

Yazar Hakkında

Ufuk Karaca

15 Kasım 1987 Samsun doğumluyum.

199 Yorum var.

 • Merhabalar
  İnstagram da engellediğim kişilerin engelini kaldıramıyorum engelli kullanıcıları seçtiğimde kullanıcı bulunamadı diyor profiline erişim sağlayamıyorum hiç bir seçenek sunmuyor bana tüm hepsinde oluyor. yardımcı olabilir misiniz?

  • Bu sorun genel bir sorun herkeste var engellenen kişiler hiçbir şekilde görüntülenemiyor artık haliyle engelide kaldırılamıyor. Sorunmu var yoksa yeni bir uygulamamı bilemiyorum ama çok farklı hatalar ve sorunlar mevcut şu sıralar.

  • Süre verdiyse verdiği sürede kalkıyor, vermediyse 24 saat engel yediğiniz işlemi hiçbir şekilde yapmamanız gerekiyor, engel kalkmışmı diye deneme yaptığınızda da bu süre devamlı uzuyor. 1 haftaya kadar gidiyor. Sonrası hesabın kapanması zaten.

 • Herhangi birisine istek atıyorum ama istek hemen geri kalkıyor engel yediğime dair bir uyarıda yok 1 hafta oldu ama hala geçmedi

 • Arkadaş lar ben fotoğraf begendigimde geçici olarak engenmişim ne kadar bu sürede düzelir

 • 1-2 gün hesabı kullanmazsak bu engel olayından kurtulur muyuz kesin ? Ben 1 gün bekledim olmuyor.

  • Engel kalktıktan sonra aynı şekilde devam edersen yaptığın işleme yine engel yersin birkaç engel sonrası haftalık spam yemeye başlarsın. Birkaç gün elleme hesabı, engelin kalkıncada aynı şekilde devam etme yaptığın işleme.

 • Merhabalar. İnstagram profilimin beğeniler kısmında, saçma bir şekilde bir sürü fotoğraf beğenilmiş ben bilmeden. Bunları tek tek silmeye kalktığımda bir süre sonra beni de engelledi instagram. Yani geçici olarak engellendim. Çok saçma birşey yaa. Bir virüsün sebep olduğunu düşündüğüm hatayı gidermeme bile izin vermiyor. Var mıdır bir yolu sizce?

  • Virüs diye birşey yok, takipçi yada beğeni kazanmak için bazı uygulamalara katılıyorsunuz sonrasında da bu şekilde bir sürü işlem yapıyor profiliniz. Bir işlemi agrasiz bir şekilde devamlı yaptığınızda engel yersiniz bu instagram yapılan her işlem için geçerli. Yorum, Beğeni, Beğeniyi geri alma, mesaj, takip etme, takip bırakma işlemi devamlı yapıldığında filtreye takılıyorsunuz ve haliyle engel yiyorsunuz.

 • Merhaba instagramda satış sayfam var bende mesaj gonderemiyorum daha önce mesajlastiklarima gonderebiliyorum ilk defa gondereceklerime kırmızı ünlü işaret i çıkıyor ve
  mesaj gönderimi iptal et veya
  mesaj gönderimini yeniden dene diyor
  Mesaj da da bir limit var mı

 • İnstagram da mesaj engeli yedim ve 1 hafta oldu hala kalkmadı dm atamıyorum hiç bi şekil de bazı kişilere atıyorum bazılarına atamıyorum kaç gün de kalkar mesaj atmıyorum kaç gündür kimseye

  • Mesaj engeli yediyseniz iki seçenek var. Birincisi sürekli herkese mesaj atıyorsunuz, İkincisi de mesaj attığınız birkaç kişi sizi spamladı. Bunların herhangi biri olduğunda mesaj engeli yersiniz. Mesaj atmaya çalıştığınız sürecede bu engelin süresi uzar. Bir süre mesaj göndermeyin, göndermeyi denemeyin.

  • Neden engel yediyseniz muhtemelen o işlemi devamlı yaptığınız için yediniz, engelin kalkması için o işlemi bir süre yapmamanız gerekiyor. Engel yediğiniz halde, engel yediğiniz işlemi yapmaya devam ettiğinizde süre uzayacaktır.

 • İnstagrama kendi telefonumdaki uygulama ile giremiyorum fakat normal safariden kendi sitesinden kendi hesabıma girebiliyorum bunun nedeni nedir uygulamadan ban mı yedim 😢

 • merhaba instagram kimseye mesaj gönderemiyorum yazınca kırmızı bir ünlem çıkıyor mesajı iptal etmek zorunda kalıyorum

Yorum Yap